Загальні

Суми субсидій не відповідають вартості вугілля, - Михайло Волинець ВАЖЛИВО!

До голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця надійшов лист від мешканців селища Новотошківське Попаснянського району Луганської області, розташованому на лінії розмежування. Вони порушують питання щодо безоплатного забезпечення колишніх працівників шахти «Пролетарська» вугіллям на побутові потреби.

У зверненні повідомляється, що згадану копальню, яка для селища була містоутворюючим підприємством, закрили ще у 2000 році. «Селище не газифіковано, централізованого опалення немає, - йдеться у листі. Раніше всі працівники шахти пільгової категорії (пенсіонери, інваліди, вдови загиблих) отримували безкоштовно вугілля на побутові потреби, а конкретно для опалення своїх квартир, як в одноповерхових, так і багатоповерхових будинках. Проте після внесення змін до ст.43 і 48 Гірничого закону України нас позбавили права на отримання безоплатного вугілля для опалення своїх квартир. Замість надання компенсації нам запропонували субсидію. Відтак ми поставлені в нерівні умови соціальних гарантій із працівниками діючих вугледобувних підприємств».

Автори звернення пояснюють, що «з урахуванням мінімального розміру пенсій шахтаря передбачена субсидія на покупку вугілля для побутових потреб нам не доступна». Також вони вказують на те, що «для пічного опалення квартир в осінньо-зимовий період необхідно не менше ніж 3 тонни якісного вугілля, а це в сумі становить розмір трьох пенсій».

З приводу порушених питань голова НПГУ Михайло Волинець звернувся до міністра соціальної політики Андрія Реви, оскільки очолюване ним відомство «відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу щодо надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Михайло Волинець закликав урядовця вжити невідкладних заходів у розв’язанні порушеного питання, «оскільки розраховані державою суми субсидій не відповідають вартості вугілля за ринковими цінами». Голова КВПУ просив також врахувати і скрутне становище, у якому опинилися заявники.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83