Загальні

Парламент проголосував за медреформу у першому читанні ВАЖЛИВО!

Сьогодні народні депутати ухвалили у першому читанні урядовий законопроект № 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", який є одним із проектів законів щодо медичної реформи.


 

Під час першого голосування за законопроект його підтримали лише 224 народні депутати з мінімально необхідних 226. Пізніше Голова Верховної Ради Андрій Парубій ще раз поставив на голосування урядовий законопроект у першому читанні. "За" проголосували 227 депутатів.

Цю подію прокоментував голова Вільної профспілки медичних працівників України (ВПМПУ) Олег Панасенко:

«Сьогодні Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №6327, яким передбачено введення платних послуг у медицині. Невдовзі громадяни на собі відчують весь тягар платної медицини без чітких державних гарантій, які у цьому законі не прописані, а будуть затверджуватися Кабінетом міністрів України. З року у рік погіршується стан економіки нашої країни, що неминуче призводить до звуження системи соціальних гарантій. Така доля буде і у державної частки співоплати за медичні послуги або допомогу.

Не підуть ці кошти ні на розвиток лікувальних установ, ні на придбання нового медичного обладнання, а найголовніше, на збільшення легальної заробітної плати медикам, бо цим законопроектом передбачена післяплата за послуги, а не тоді, коли хворий прийшов до стаціонару. Кошти з’являться у медичному закладі після того, як їх дасть, або скоріше не дасть, Національна служба здоров’я, у якій концентруватимуться кошти, передбачені на медичну галузь, і яка одноосібно ними розпоряджатиметься. Тобто ні про яку децентралізацію та залишення коштів у місцевих громад мова вже не може йти.

Все це призведе до прискореного закриття лікувальних закладів, збільшення трудової міграції висококваліфікованих медичних кадрів за кордон, ще більшої недоступності медичної допомоги та послуг, і найголовніше, вимирання населення України».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83