Загальні

Врятувати авіаційну галузь України ВАЖЛИВО!

Чому прибуткове й відоме у всьому світі авіапідприємство ДП «Антонов» занепадає? Чому останнім часом там не продано жодного літака та не укладено жодного контракту? На ці та інші запитання шукали відповіді учасники онлайн-конференції «Хто підрізає крила авіаційній галузі України та чого очікувати від акціонування ДП «Антонов»?».

Тон розмові задав у вступному слові голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. Він наголосив на тому, що ситуація, що виникла на знаному в усьому світі авіапідприємстві, потребує якомога швидшого вирішення та консолідації зусиль як трудового колективу, так і громадськості, а також небайдужих парламентарів. «Інакше можемо втратити стратегічний об’єкт, на який вже накинули оком впливові люди», - зазначив профспілковий лідер.

Провідний конструктор підприємства, голова ініціативної групи «Актив трудового колективу» Володимир Папіж розповів, що ДП «Антонов» завжди був бюджетоутворюючим підприємством, завдяки співпраці з яким більш ніж 120 українських промислових підприємств до недавнього часу мали можливість не тільки виробляти та постачати але й вдосконалювати свої вироби, які не поступаються світовим аналогам за якістю та ціною. Він зауважив, що підприємство, не отримуючи упродовж часів Незалежності жодної підтримки від держави, стабільно працювало, використовуючи тільки джерела власних фінансових надходжень.

Проблеми ж розпочалися після того, як ДП «Антонов» було передано у відання Держконцерну «Укроборонпром». «Спочатку змінили керівний склад, - розповів Володимир Папіж. - Натомість прийшла команда менеджерів, жоден з яких не мав ні авіаційної освіти, ні відповідного досвіду. Абсурдність та нежиттєспроможність впроваджених на підприємстві змін, вдарила по всіх ланках діяльності - конструкторській, виробничій, дослідницькій та випробувальній. Як наслідок, зупинилося серійне виробництво, його занепад перейшов у хронічну стадію».

На зауваження Михайла Волинця, чому ж так довго вичікували у трудовому колективі, а не стали бити на сполох одразу, як стало зрозуміло, що до керівництва прийшли непрофесіонали, Володимир Папіж відповів: «Не хотіли виносити проблему за межі паркану підприємства».

Тему розвинув голова первинного осередку вільної профспілки «Славутич» ДП «Антонов» Олег Пахолок. «Попервах, коли підприємство перевели під оруду «Укроборонпрому», були певні сподівання, що справи підуть на краще, адже обіцяли, що на нашу продукцію будуть спецзамовлення, - зазначив він. - Однак надії дуже швидко розвіялися. Ми зрозуміли, що автодилери, які стали на чолі авіапідприємства, по суті, ведуть «Антонов» у глухий кут. Власне, поріг неповернення уже пройдено.  Про що казати, коли керівництво примудрилося скасувати посаду генерального конструктора!» Йшлося також про те, що у середині березня нинішнього року видано наказ про початок підготовки акціонування державного підприємства. Голова Об’єднання незалежних профспілок авіапрацівників та голова Асоціації працівників льотного складу цивільної авіації України Веніамін Тимошенко з цього приводу зауважив, що корпоратизація у цивілізованих країнах – це загалом позитивне явище. «Адже цей процес передбачає залучення інвестицій, - розвинув він тезу. – Щодо наших реалій, то результатом корпоратизації, вочевидь, стане розграбування підприємства».

Такої ж думки дотримується і Михайло Волинець. «Зрозуміло, що горе-менеджерів цікавлять не літаки, а земля, на якій розташоване підприємство, обладнання, яке можна буде пустити на металобрухт», - акцентував він.

Насамкінець учасники онлайн-конференції оприлюднили звернення робітників та службовців ДП «Антонов» до очільників держави та правоохоронних структур. Перших осіб зокрема закликають: негайно усунути від керівництва ДП «Антонов» осіб, які довели підприємство до кризового стану та розпочати проти них кримінальне провадження;

змінити підпорядкованість ДП «Антонов» від ДК «Укроборонпром» до Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

«Невиконання означених вимог буде кваліфіковано як зрада національних інтересів України, що дає нам право на здійснення актів протесту та непокори», - наголошується у зверненні.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83