Загальні

ДК «Укрторф» відзначає cвоє десятиліття ВАЖЛИВО!

4 травня у Києві  відбулися урочистості з приводу десятирічного ювілею державного концерну «Укрторф». У них взяли участь й представники Незалежної профспілки гірників України, членські організації якого активно діють на торфовидобувних держпідприємствах.


 

ДК «Укрторф» був створений 3 травня 2007  й до його  складу входять: ДП «Волиньторф»,  ДП  «Житомирторф», ДП  «Київторф», ДП « Реммашторф», ДП  «Поділляторф», ДП  «Рівнеторф», ДП  «Сумиторф», ДП  «Укрінспаливо» та  «ДП  Чернігівторф».  Десять років  підприємства забезпечують країну альтернативним  й досить екологічним паливом.  Хоч загалом на території нашої країни торфовидобувна промисловість  бере початок з 1919 року.  До речі, після другої світової війни ця галузь відігравала дуже важливу роль, надаючи альтернативне паливо у той час, коли шахти Донбасу були ушкоджені або  затоплені. Сьогодні, на жаль, ситуація у торфовидобувній галузі залишається досить складною.

Загалом про це говорять цифри: за словами, генерального директора ДК «Укрторф» Андрія Озерчука, якщо у 1992 році в Україні видобували 2 млн тонн торфу, то у 2016 році – 568 тис тонн. Водночас він відзначив, що становище концерну все ж покращилося у порівнянні з попередніми десятьма роками. Підприємства не отримують державні дотації й показали свою спроможність самостійно розвиватися та бути прибутковими

«Сьогодні у нас є все:  потенціал, можливості й найголовніше – збут продукції, - сказав Андрій Озерчук. –  Наші торфобрикети можуть конкурувати з такими видами палива, як газ та вугілля, бо є дешевшими. У нас практично не розвинений інший напрямок виробництва – сільськогосподарських торф’яних добрив. І тут є перспективи. Але щоб плідно працювати і розвиватися, нам треба мати чітку ситуацію у галузі. Поки ж основна проблема пов’язана з виділенням територій, де ми могли б видобувати торф. Ми зверталися з цього приводу і до народних депутатів, і до уряду, і в Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. Крім того, свого часу парламент ухвалив відповідний закон, який дозволяв нам працювати на особливо цінних землях, але він не був підписаний тодішнім президентом».

Торфодобувники також піднімали питання можливої приватизацію підприємств державного концерну. Деякі відверто констатували, що багатьох приватних власників не задовольнить 10-15-відсоткова рентабельність заводів. Та й є достатньо прикладів, коли підприємства потрапляють у руки некваліфікованих людей, далеких від галузі, і виробництво просто йде під ніж – на металобрухт.

Про проблеми та перспективи галузі говорила й заступниця голови Незалежної профспілки гірників України Наталія Левицька,  яка прийшла привітати працівників ДК «Укрторф» з ювілеєм.

«Уряд, на жаль, не приділяє належної уваги торфовидобувній промисловості, - зазначила вона. – Тому важливо усім разом – трудовим колективам та профспілкам – відстоювати право людей гідно працювати й боротися за розвиток підприємств. На кожному засіданні, зустрічі з урядовцями представники НПГУ піднімають питання майбутнього торфовидобувної галузі. Та відповіді ми не чуємо…  Ми повинні об’єднувати зусилля й звернутися до представників влади, щоб ті почали  належно ставитися до розвитку галузі.  Видобуток торфу та виготовлення торфобрикетів дуже важливе в контексті енергетичної безпеки країни. Від імені НПГУ зичу трудовим колективам ДК «Укрторф» добробуту, процвітання та розвитку їхніх підприємств».

Завершилися урочистості врученням працівникам державного концерну подяк, почесних грамот, знаків «Шахтарська слава» другого та третього ступенів, нагрудних знаків ДК «Укрторф». Серед тих, хто отримав ці відзнаки, були й лідери та члени НПГУ. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83