Загальні

На порядку денному – медична реформа та проект ТКУ ВАЖЛИВО!

У Києві відбувається засідання Ради голів Вільної профспілки медичних працівників України. У порядку денному – низка актуальних питань, з якими присутніх у вступному слові ознайомив очільник ВПМПУ Олег Панасенко. Чи не найбільше уваги приділено медичній реформі та проекту Трудового кодексу України (ТКУ). 


 

«Здається, уже ні для кого не секрет, що медична реформа, яка нам нав’язується, не має ні найменшої підтримки у суспільстві, - наголосив Олег Панасенко. – Більше того: усе більше місцевих рад підтримують нашу позицію щодо несприйняття багатьох новацій, запропонованих в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун та її командою, зокрема запровадження госпітальних округів. Як результат: по всій Україні прокотилася хвиля масових протестів, безпосередніми учасниками і натхненниками яких були й активісти нашої профспілки».

Голова ВПМПУ зауважив, що у влади повністю відсутній діалог як з профспілками медичної галузі, так і з медичною спільнотою. «Нас обурюють ті законопроекти, які розробляє МОЗ і презентує Кабмін без врахування думки профспілок і представників практичної медицини, - наголосив він. -Своїми законопроектами МОЗ прагне впровадити через Національну службу здоров'я авторитарне право вирішувати, скільки коштуватимуть праця медиків і послуги, які вони надають, яку лікарню фінансуватимуть, а яку - ні. Такий підхід зробить бюджетні установи неконкурентоспроможними перед приватними лікарнями та змусить їх закритися, а відтак переважна більшість населення нашої країни буде позбавлена можливості отримати бодай хоч якусь медичну допомогу».

Щодо проекту ТКУ, який владоможці намагаються узаконити «правдами і неправдами», то лідер ВПМПУ навів приклад Грузії, де свого часу прийняли документ, що регламентує трудові взаємовідносини, і який також покликаний передусім захищати інтереси роботодавців, а не людей найманої праці. «Грузинам знадобилося сім років, щоб виправити допущені помилки при підготовці та ухваленні Трудового кодексу. То чи варто нам ставати на такі ж граблі?» - риторично поцікавився Олег Панасенко.

Тему ухвалення ТКУ продовжив заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Петро Тулей. Він докладно розповів, яких зусиль вартувало, щоб сумнозвісний документ не потрапив до сесійної зали Верховної Ради для розгляду в другому читанні та в цілому. За словами Петра Тулея, довелося навіть вдатися до радикальних дій: фактично зірвати засідання Комітету ВР з соціальних питань, зайнятості та пенсійного забезпечення. Однак це лише відтермінувало на деякий час прийняття «доленосного» рішення – наступного дня на парламентському сайті з’явилася інформація, що згаданий комітет рекомендує розглянути у другому читанні проект із ТКУ із низкою поправок. «Щоправда, із 59 пропозицій та зауважень, які подала Міжнародна організація праці, 39 були повністю проігноровані», - зауважив Петро Тулей.

Докладніше на тих загрозах, які таять у собі положення ТКУ і законопроекту про мирні зібрання зупинився юрист громадської організації «Трудові ініціативи» Георгій Сандул. «На сьогодні місія профспілок та й загалом суспільства – не допустити погіршення законодавства (звісно, хотілося б його поліпшення), - зазначив він. – Тому вкрай важливо, щоб профспілкові лідери та активісти на місцях розповідали людям про ті, законодавчі процеси, які відбуваються у столиці».

Окрім іншого учасникам засідання було запропоновано ознайомитися з Концепцією розвитку національної системи охорони здоров’я, розробленою за участю керівництва Вільної профспілки медичних працівників України.

DSC 2194

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83