Загальні

Обговорили результати та перспективи реалізації Програми гідної праці в Україні ВАЖЛИВО!

Сьогодні відбулося засідання Наглядової ради Програми Гідної праці Міжнародної організації праці для Україні. У ньому взяли участь представники Конфедерації вільних профспілок України. Вони разом з представниками МОП, державних органів влади, роботодавців та інших профспілкових об’єднань обговорили стану та перспектив реалізації Програми Гідної праці  (ПГП) МОП для України. 


 

Відкриваючи засідання, Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук нагадав про визначені соціальними партнерами пріоритети в рамках ПГП. Перший – сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання, другий – сприяння ефективному соціальному діалогу, третій – покращення соціального захисту і умов праці. Сергій Савчук розповів про діяльність МОП у рамках ПГП в Україні, зокрема про проекти технічного співробітництва. Він також відзначив, що  у нашій країні організація, яку він представляє, працює над реалізацією першого пріоритетного напрямку Рамкової програми з розвитку між Організацією Об'єднаних Націй та Урядом України (УНДАФ) на 2018-2022 рр. Це – стале економічне зростання, довкілля та зайнятість. Окрім цього МОП здійснює додаткові заходи такі, як навчання представників трьох сторін, надання секторальних технічних порад та організація  консультацій з іншими агентствами ООН. Сергій Савчук відзначив низку досягнень МОП в рамках реалізації ПГП.  

«Сьогодні ми бачимо також виклики, які стоять перед нами в рамках ПГП, - додав він. – Зокрема, це  – складна політична ситуація, обмеженість ресурсів, розпорошеність зусиль».

Під час засідання також було обговорено реалізацію проектів МОП «Зміцнення системи праці і механізмів соціального діалогу» та «Зменшення стигми та дискримінації задля захисту працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних форм праці в Україні». Піднімалося й питання ухвалення проекту Трудового кодексу. Під час цієї дискусії заступник голови КВПУ Петро Тулей наголосив на тому, що як у профспілковому русі, так і серед роботодавців немає консенсусу щодо законопроекту  №1658.

«Проект Трудового кодексу не можна ухвалювати, якщо він несе ризики та не має підтримки усіх сторін, - зазначив він. – Нагадаю, що із 59 позицій законопроекту, відзначених МОП такими, що не відповідають її 37 Конвенціям і Рекомендаціям, 22 так і залишилися неврахованими».

У свою чергу директор Групи технічної підтримки та з питань гідної праці Регіонального Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі відзначив, що зміни у трудовому законодавстві повинні відбуватися разом з поліпшенням економічної ситуації та соціального захисту населення.  Він відзначив, що на порядку денному робити МОП в Україні стоїть забезпечення зайнятості та гідної роботи в умовах складної ситуації. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83