Загальні

КВПУ звернулася до Комітету міністрів Ради Європи ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) звернулася до Комітету міністрів Ради Європи з проханням запобігти протиправним діям української влади, що порушують права людини в Україні, зокрема – не приймати Трудовий кодекс (реєстраційний №1658), та Закон «Про гарантії свободи мирних зібрань» (реєстраційний №3587).


 

 

Комітет міністрів Ради Європи

Avenue de l'Europe F-67075 

Strasbourg Cedex, France

 

Шановний Голово, шановні члені Комітету,

Від імені Конфедерації Вільних профспілок України, яка об’єднує сто дев’яносто  тисяч працівників різних галузей та є членом Міжнародної Конфедерації Профспілок, висловлюємо Вам свою повагу та звертаємось з наступним.

Відповідно до статті 1 Статуту Ради Європи метою Ради Європи є досягнення більшого єднання мiж її членами для збереження та втiлення в життя iдеалiв i принципiв, якi є їхнiм спiльним надбанням, а також сприяння їхньому економiчному та соцiальному прогресу. Ця мета досягається за допомогою органiв Ради шляхом розгляду питань, що становлять спiльний iнтерес, шляхом укладання угод та здiйснення спiльних заходiв в економiчнiй, соцiальнiй, культурнiй, науковiй, юридичнiй та адмiнiстративнiй галузях, а також в галузi захисту та подальшого здiйснення прав i основних свобод людини.

Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

На жаль, за час, що пройшов після перемоги Революції Гідності, українське громадянське суспільство все більше стикається з поступовим обмеженням конституційних прав і свобод з боку можновладців, які для приходу до влади декларували в своїх передвиборчих гаслах вірність європейським цінностям та обрання цивілізованого і правового вектору розвитку України.

Українська влада вчергове відверто демонструє свою антинародну суть і готується прийняти низку законів, які значно звузять, скоротять, фактично демонтують фундаментальні права і свободи громадян, та значно погіршать якість життя українців.

Зокрема, зараз з грубими порушеннями українського законодавства і міжнародних норм, влада намагається прийняти новий Трудовий кодекс (законопроект №1658), який в суспільстві вже назвали «рабським». Авторами цього законопроекту є прем’єр-міністр Володимир Гройсман, перший віце-прем’єр міністр Степан Кубів, голова комітету соціальної політики Людмила Денісова, яка в минулому була два рази міністром соціальної політики, та Михайло Папієв, який також був міністром праці та соціальної політики. Автори проекту Трудового кодексу захищають інтереси влади та крупного капіталу.

Цей проект значно погіршує права людей найманої праці, унеможливлює захист трудових прав цивілізованими інструментами.

Важливо враховувати, що при надзвичайно високому рівні корупції та не реформованій судовій системі в Україні прийняття Трудового кодексу в такій редакції створить реальну загрозу виникнення неконтрольованої ситуації, коли люди для захисту своїх трудових прав змушені будуть знову виходити на вулицю.

З 59 рекомендацій, викладених у Меморандумі про технічні зауваження Міжнародної організації праці, про невідповідність цього проекту Трудового кодексу Конвенціям і Рекомендаціям МОП Комітет соціальної політики Верховної Ради України при підготовці законопроекту до другого читання не врахував 39.

11.04.2017 року в порушення Конституції України та Регламенту Верховної Ради України голова Комітету соціальної політики ВРУ Людмила Денісова, ігноруючи вимоги незалежних профспілок, громадських активістів і депутатів врахувати їхні пропозиції, відмовилась розглядати поправки до проекту Трудового кодексу і закрила засідання комітету. Це привело до акцій протесту та конфліктів не тільки на вулиці, а і в самій будівлі Парламенту.

Згодом профільний комітет в закритому режимі, знову не розглядаючи пропозиції профспілок і депутатів, схвалив проект Трудового кодексу та рекомендував Верховній Раді його прийняти.

Окрім цього, 12.04.2017 року Комітет з прав людини, національних меншин і свободи слова Верховної Ради України, не зважаючи на акції протесту, розглянув проект Закону «Про гарантії свободи мирних зібрань» (реєстраційний номер 3587). Цим законопроектом насправді значно обмежуються права громадян України на мирні зібрання, як інструмент демократичного вирішення розбіжностей між інтересами влади і суспільства.

Такі кроки влади фактично віддаляють Україну від європейських цінностей, прав та свобод і навпаки - наближають її до країн, де практично неможливі мирні зібрання громадян, а силові розгони і побиття учасників мирних зборів є усталеною практикою. 

З огляду на зазначене, просимо розглянути наше звернення та вжити всіх можливих термінових заходів щоб запобігти протиправним діям української влади, що порушують права людини в Україні, зокрема – не приймати  Трудовий кодекс (реєстраційний №1658), та Закон «Про гарантії свободи мирних зібрань» (реєстраційний №3587) до проведення аналізу цих законопроектів експертами МОП.

Просимо також нагадати українській владі про необхідність розбудови соціального діалогу, як ефективного інструменту розвитку демократії та механізму цивілізованого захисту прав і свобод громадян.

З повагою

Голова Конфедерації

Вільних профспілок України                                               М.Я.Волинець

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83