Загальні

Помстилися незалежній профспілці за «італійський» страйк? ВАЖЛИВО!

Дванадцятигодинний «технічний», або так званий «італійський» страйк, влаштований 28 березня цього року Вільною профспілкою машиністів локомотивного депо Кременчук, не минувся даремно для первинного та регіонального осередків. Уніч із понеділка на вівторок офіс Вільної профспілки Південної залізниці на вул. Леонова, 4, у якому, як ми вже повідомляли, ще раніше було відключено електроенергію й теплопостачання, пограбували.


 

За словами голови Вільної профспілки Південної залізниці Сергія Лашка, який вранці 11 квітня й виявив факт крадіжки, зловмисники винесли з приміщення оргтехніку та профспілкову документацію, і перш за все ту, що стосувалася підготовки й проведення «технічного» страйку. Тому профспілківці впевнені, що цей прикрий інцидент не обійшовся без «допомоги» й «благословіння» керівництва Південної залізниці. Хоча напевне стверджувати цього ніхто не може, бо, як кажуть, непійманий – не злодій.

Сергій Лашко одразу ж викликав поліцію й написав заяву до її місцевого відділення, у якій вказав, чого не виявилося в офісі після того, як у ньому побували непрохані гості. Поліція оглянула місце злочину, зняла відбитки пальців і склала відповідний протокол, але до кінця тижня чомусь так і не спромоглася відкрити кримінального провадження. Принаймні, профспілківцям про це не повідомили. Лише у четвер Сергію Лашку зателефонували з обласного відділення Нацполіції й запитали, що саме у профспілки вкрадено. Профлідер на це резонно відповів, що він усе вказав у своїй заяві та повідомив поліцейським, які оглядали місце подій й складали протокол.

Така поведінка поліції знову наштовхнула залізничників на думку, що крадіжка сталася невипадково і що вона скоріш за все є помстою керівництва Південної залізниці за намагання машиністів виконувати свої обов'язки, неухильно дотримуючись усіх норм і правил, передбачених посадовими інструкціями, яке вони продемонстрували 28 березня. Тоді з 6-ї до 18-ї години через несправність жоден локомотив не зміг вийти на лінію. І змусити машиністів прийняти їх у такому стані й возити пасажирів та вантажі не взявся навіть головний інженер, бо розумів, що робітники мають рацію і їхні вимоги цілком законні.

До речі, після 12-годинного «італійського» страйку» кременчуцьким машиністам висловили підтримку їхні колеги з усіх залізниць України. Бо ситуація у них теж не набагато краща, а подекуди навіть гірша – старий рухомий склад, нестача комплектуючих і техніки, невідповідність оплати складності й важкості роботи, невдоволення керівництвом залізничної галузі та інше. Колеги з регіонів висловлюють готовність взяти участь у подібній до кременчуцької всеукраїнській акції - «технічному», або так званому «італійському» страйку.

Зрозуміло, що це не може подобатися ні керівництву Південної залізниці, ні ПАТ «Укрзалізниця», тому профспілківці цілком слушно підозрюють,  що крадіжка у їхньому офісі невипадкова, і сподіваються, що поліція докладе всіх зусиль, аби знайти й покарати зловмисників. А зі слово боку попереджають, що такими методами їх не залякати і що вони продовжуватимуть боротьбу за свої трудові права усіма законними методами, у тому числі й неухильним дотриманням норм і правил, передбачених посадовими інструкціями.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83