Загальні

Проект Трудового кодексу рекомендували парламенту прийняти в другому читанні та в цілому ВАЖЛИВО!

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував парламенту прийняти проект Трудового кодексу в другому читанні та в цілому. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.


   

 

Нагадаємо, 11 квітня біля будівлі парламентських комітетів відбувся мітинг незалежних  профспілок та громадських організацій проти ухвалення проекту Трудового кодексу. У той же час саме засідання профільного комітету ВР, де розглядався законопроект №1658, було фактично зірване. Представники Конфедерації вільних профспілок України стали свідками, як голова комітету Людмила Денісова, закрила засідання. Проте, згідно з повідомленням на сайті, 11 квітня нібито відбулося засідання комітету, на якому розглянули питання про підготовку проекту Трудового кодексу України (№1658, дооп.) до другого читання. За зверненням тих депутатів, які не змогли бути присутніми на засіданні комітету 15 березня при розгляді проекту Трудового кодексу до другого читання, члени комітету проголосували за перегляд прийнятого рішення про схвалення тексту порівняльної таблиці з урахуванням поправок до проекту Трудового кодексу, і повернулись до розгляду тих поправок та пропозицій, на яких наполягали народні депутати.

«Так, комітетом підтримано поправки народних депутатів України І. Геращенко до статті 3 (№56, №57), які уточнюють положення щодо заборони дискримінації в сфері трудових відносин, Л. Денісової до статті 12 (№138), яка забезпечує участь у прийняті нормативних актів роботодавця усіх профспілкових організацій, що діють на підприємстві, та О. Дроздика до статті 190 (№1233) щодо надання оплачуваної відпустки в разі отримання працівником другої вищої освіти. Крім того, на перегляд були поставлені пропозиції народного депутата України О. Романовського до статей 188-190 (№1230, №1231, №1232) щодо віднесення питання навчальних відпусток до колективно-трудового регулювання. Проте, вони не знайшли підтримки членів комітету та були відхилені», - зазначається у повідомленні.

У підсумку, комітет схвалив текст порівняльної таблиці з урахуванням проголосованих поправок народних депутатів та рекомендував парламенту прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець, коментуючи цю новину, не приховував здивування.

«Після того, як Людмила Денісова закрила засідання, виявляється, було ще одне засідання комітету, – сказав він. – І от, виходить, що невідомо, що ухвалювали народні депутати, у якому підвалі вони збиралися? Немає текстів поправок, незрозуміло, що конкретно і як саме прописані ці «поправки та зміни. Якщо так йтиме далі, то депутатів за такі дії скоро ловитимуть люди посеред вулиці і битимуть».

eQ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83