Загальні

Представники КВПУ долучилися до акції за свободу мирних зібрань (ФОТО,ВІДЕО) ВАЖЛИВО!

Сьогодні у Києві неподалік будівлі парламентських комітетів на вул. Банковій відбулася акція протесту проти Проекту Закону №3587 про гарантії свободи мирних зібрань. У ній взяли участь представники різних громадських, профспілкових організацій та активісти, які переконані, що цей законопроект суттєво погіршить ситуацію з реалізацією прав громадян на протест. До акції долучилися й представники Конфедерації вільних профспілок України, для яких свобода мирних зібрань вкрай важлива у контексті відстоювання інтересів людей найманої праці.


 

Організатори протесту відзначили, що право мирно збиратися й висловлювати свою думку важливе не тільки для багатьох активістів різних організацій, а я усіх громадян України. Вони вважають, що зараз вкотре здійснюється спроба ухвалити законопроект,  який суттєво обмежує  цю свободу. Це детальніше пояснив  представник правозахисної групи «Ні поліцейській державі» Михайло Лебідь, який разом з колегами  аналізує подібні законодавчі ініціатив з 2000 року. Він зазначив, що два тижні тому відновилася робота по доопрацюванню законопроекту №3587 з метою подальшого його ухвалення.

DSC 1975

«Ми вважаємо неконструктивним доопрацьовувати поганий законопроект, - зазначив Михайло Лебідь. – Як і взагалі проти ухвалення спеціального закону у цій сфері. До речі, проблеми, які були у попередніх законопроектах, є й у нинішньому №3587. У Європі не скрізь сфера регулюється спеціальним законом, інколи – окремим розділом закону про поліцію. По-друге, в пострадянських країнах спеціальні закони про протести завжди працюють на шкоду громадянському суспільству і демократії У Білорусі, Росії та Казахстані люди вже звикли, що право на свободу зібрань максимально забюрократизовано».

До речі, мітинг проти закону №3587 відбувся на наступний день після акції протесту проти ухвалення проекту Трудового кодексу (законопроект №658). Для незалежних профспілок і громадських активістів це – дежавю. У  2012 році вони боролися одразу проти аналогічних законодавчих ініціатив: Трудового кодексу та законопроекту №2450 про мирні зібрання. Про це нагадав голова КВПУ Михайло Волинець.

DSC 1993

«Закон  №3587 потрібен для того, щоб були рамки, щоб можна було загнати людей в стійло, - зазначив він під час виступу. – Отримати дозволене право: дозволити чи ні. Зараз намагаються запровадити процедуру повідомлення про акцію протесту за два дні до її проведення, але можуть зробити й усі чотири дні. У цей же час без обговорення і розгляду в комітеті можуть винести закон на розгляд і треба буде одразу виходити на протест і не чекати».

Голова Об’єднання незалежних профспілок працівників цивільної авіації Веніамін Тимошенко у своєму виступі звернув увагу на те, що зараз подібні законодавчі ініціативи фактично зумовлюють згортання конституційних прав. І це в умовах, коли  трудівникам заборгували  близько 2 млрд грн. заборгованих зарплат.  Веніамін Тимошенко наголосив на тому, що роботодавці не поспішають повертати ці кошти працівникам, а правоохоронці -  наводити лад. У таких умовах трудівники змушені виходити на протести, щоб їхній голос був почутий.

V Tymoshenko

«Необхідно, щоб був діалог з людьми найманої праці, простими громадянами, -  зауважив він. – За одним столом у рамках справжнього соціального діалогу потрібно спільно вирішувати проблеми. Бо якщо забороняти мирні зібрання, це не вирішить питання». 

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83