Загальні

Реформування Держслужби зайнятості – на етапі розробки дорожньої карти ВАЖЛИВО!

На виконання Програми Гідної праці в Україні та у відповідь на запит Мінсоцполітики Міжнародна організація праці розпочинає розроблення дорожньої карти реформування Державної служби зайнятості України. З цього приводу у київському офісі МОП відбулася зустріч представників всеукраїнських профспілкових об’єднань з експертом цієї міжнародної організації Грегором Шульцом.

фото 24tv.ua


 

У ході розмови профспілківці обговорили з міжнародним фахівцем пріоритетні напрямки подальшого реформування системи зайнятості в Україні, які раніше визначали в рамках семінарів, організованих МОП. Зокрема торкнулися питання проведення ефективного професійного навчання  та перекваліфікації безробітних громадян, управління центрами зайнятості та підвищення кваліфікації їхнього персоналу та ін.

Заступник голови КВПУ Петро Тулей зверну увагу представника МОП на те, що у майбутньому в Україні можуть з’явитися нові безробітні через реформування вугледобувної промисловості та медичної галузі. Ці групи людей потрібно буде перекваліфіковувати, а потім знайти робочі місця. Також  він підняв питання покращення роботи Держслужби зайнятості з роботодавцями, які поки не поспішають надавати інформацію  про вакансії на їх підприємствах. У ході обговорення профспілківці торкнулися й теми тіньової економіки, яка ускладнює роботу держави з працевлаштування громадян.

У свою чергу Грегор Шульц відзначив, що серед рекомендацій для Держслужби зайнятості: орієнтуватися на результат, впроваджувати індивідуальний підхід до шукачів роботи. Також він зауважив, що слушним буде підхід: менше керувати, а більше надавати послуги.

«Наше завдання сьогодні підготувати ці рекомендовані заходи для подальшої їх реалізації на практиці. До кінця липня ми плануємо розробити дорожню карту», – повідомив Грегор Шульц.

В основу роботи з підготовки плану реформування будуть покладені результати функціонального аналізу Держслужби зайнятості, проведеного МОП спільно з ПРООН. Враховуватимуться й напрацювання під час консультацій міжнародних експертів з Мінсоцполітики, фахівцями держслужби та соціальними партнерами.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83