Загальні

Спрощено процедуру отримання профспілками статусу неприбутковості ВАЖЛИВО!

Кабінет Міністрів України 29 березня вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440. Таким чином уряд змінив положення Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з нього. 


 

"Після тривалої боротьби Конфедерація вільних профспілок України, звернень до Міжнародної конфедерації праці та відповідного впливу міжнародних організацій в межах їх повноважень на уряд України, ми домоглися спрощення процедури отримання статусу неприбутковості профспілкам, - прокоментував голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. – Ці зміни значно полегшують отримання статусу неприбуткової організації для професійних спілок. Даною постановою скасовано вимоги до профспілок, які непередбачені Податковим кодексом України". 

Зокрема, змінами збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання контролюючому органу реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє. Крім того, зазначений Порядок приведено у відповідність до законів України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій", а також "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні".

Таким чином, ухвалення постанови сприятиме врегулюванню спірних питань між контролюючими органами та платниками податків при застосуванні положень Податкового кодексу України у частині адміністрування та оподаткування неприбуткових організацій. 

 

ТЕКСТ ПОСТАНОВИ - У ВКЛАДЕННІ:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83