Загальні

Артисти та незалежні профспілки виконали протестну «увертюру» на сходах Національної опери (ФОТО) ВАЖЛИВО!

31 березня артисти на незалежні профспілки Національної опери України імені Тараса Шевченка провели чергову акцію протесту на сходах театру. Вони вимагали внести зміни до законодавства й припинити практику переведення працівників театру на короткострокову трудові договори, поновити звільнених людей та не ухвалювати проект Трудового кодексу (№1658). 


 

Своєрідною увертюрою до опери Джакомо Пуччіні «Флорія Тоска» став протест артистів та незалежних профспілок. Її могли бачити й чути глядачі, прямуючи до театру, перед порогом якого вишикувалися  протестувальники з плакатами «Захистіть людей і культуру», «Поверніть артистам Конституцію» й навіть англомовним «Save the Culture». І не випадково, адже сюди прямували й іноземні гості: прем’єра опери «Флорія Тоска» була приурочена до 60-річчя Римських договорів та 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною й Італійською Республікою. Українські митці продемонстрували, що умови, в яких вони нині працюють, далекі від європейських.

Протести працівників Національної опери

Як пояснювали протестувальники, своєю акцією вони закликають припинити практику укладання короткострокових контрактів з працівниками оперних театрів та інших закладів культури. Саме це зараз відбувається під знаменом закону №955-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури». Водночас безпосередньо  з керівниками оперного театру уклали договори аж на 5 років. Прості ж артисти не можуть бути впевненими у завтрашньому дні.

На чергову акцію протесту артисти взяли музичні інструменти й грали на мітингу безпосередньо на сходах біля входу до театру. Голова ППО ВППУ Національної опери України імені Тараса Шевченка Віра Корнілова попри дощову і вітряну погоду виконала «Мелодію» Мирослава Скорика на віолончелі.

«Нас поставили в умови, коли ми не можемо спокійно працювати, - сказала вона після свого виступу на сходах. – Ми не знаємо, що буде з нами завтра. Артисти сьогодні грають в оперному театрі, а завтра їм, можливо, доведеться заробляти на прожиття – у підземному переході».

Артисти протестували та грали на сходах опери

Багатьох артистів уже звільнили через неукладення контрактів, не зважаючи на їхню майстерність та немалий трудовий стаж. Дев’ять членів профспілок, які втратили роботу,  намагаються добитися справедливості через суд.  

У ситуації, подібній тій, у якій опинилися працівники Національної опери, нині багато їхніх колег у різних закладах культури по всій країні. З проблемою переведення на короткострокові контракти артисти неодноразово ходили й до міністра культури Євгена Ніщука, але й тут питання не зрушили з місця.  Тож під стінами свого театру вони організували збір підписів проти закону №955-8.

Крім того, артисти виступають проти ухвалення у другому читанні проекту Трудового Кодексу (законопроект №1658). Адже він суттєво розширить підстави для укладення короткострокових договорів. З журналістами, педагогами, науковцями та артистами їх можна буде укласти навіть на місяць. В інших випадках це можливо «з ініціативи працівника». До речі, положення проекту Трудового кодексу дозволяють роботодавцю  упродовж кількох місяців вимагати від контрактного працівника виконання річної норми робочого часу.

Своєрідною увертюрою до опери Джакомо Пуччіні  Флорія Тоска  став протест артистів та незалежних профспілок

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83