Загальні

Під парламентом протестують артисти ВАЖЛИВО!

Сьогодні зранку під стінами Верховної Ради України розпочався протест активістів незалежних профспілок працівників Національної опери України імені Тараса Шевченка, а також представників трудових колективів інших закладів культури. Артисти, профспілківці та небайдужі громадяни вийшли на мітинг проти закону №955-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури»  й проти проекту нового Трудового кодексу. 


 

Протестувальники зібралися зранку, й зустрічали парламентарів, що поспішали на своє засідання, з плакатами «Поверніть артистам Конституцію!», «Закон 955-8 – могильний камінь української культури», «Захистіть людей культури», «Роботодавець чи власник?» і навіть з англомовним зверненням «Save the culture».

 Серед тих, хто прийшов на акцію протесту, -  лідери та активісти  ППО ВППУ у Національній опері України імені Тараса Шевченка, яка входить до складу Конфедерації вільних профспілок України. Адміністрація оперного театру, спираючись на Закон №955-8 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури», почала переводити працівників на контракти строком на 1,5 року. Артисти вирішили боротися проти такої несправедливості. Як розповіла голова ППО ВППУ у Національній опері України імені Тараса Шевченка Віра Корнілова, зараз дев’ять профспілківців, які втратили роботу,  відстоюють право на працю у суді. 

Артисти опери протестують

«Переведення на короткострокові контракти створює умови, коли артисти працюватимуть під тиском та страхом звільнення. Наша незалежна профспілка почала боротьбу за гідні умови праці у Національній опері України, -  зазначила Віра Корнілова. – У нас твориться беззаконня, за яке ніхто не відповідає. При цьому намагаються усіх переконати, що насправді ситуація нормальна. Наприклад, ми безперестанку ходимо до Міністерства культури, проводимо акції протесту. Натомість представники влади нам кажуть, що вся Україна вже підписала контракти, й що все нормально. Так, люди погоджувалися на ці умови, адже нас  лякали звільненням. А кожен з нас переживає за свою сім*ю, за своїх дітей. Тож  хочу звернутися до людей:  якщо будете боятися, то все залишиться так, як є. Не треба робити вигляд, що нічого не відбувається. Не чекайте закінчення вашого контракту, бо потім буде пізно. До речі, від початку нашої боротьби я отримала багато листів з-за кордону як від колег, так і незнайомих мені людей. Вони відверто пишуть, що у Європі не допустили б подібної ситуації».  

Роботодавець

Артисти звернулися до парламентарів змінити закон  №955-8, згідно з яким, працівників культури переводять на короткострокові контракти. Незалежні профспілки уже почали збирати підписи під зверненням до Верховної Ради України. Зокрема їх уже підтримали працівники Львівського та Одеського оперних театрів,  академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові, артисти Львівської, Одеської, Херсонської, Миколаївської філармоній та інші.

Крім того, протестувальники закликали парламентарів не ухвалювати у другому читанні проект Трудового кодексу, положення якого узаконює контрактну форму роботи для широкого кола працівників, а також суттєво звужує права працівників та профспілок.

DSC 1726

Закон 955 8 могильний камынь культури

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83