Загальні

КАМПАНІЯ: Захистимо право на страйк в Україні (ПІДПИШІТЬ ЛИСТ) ВАЖЛИВО!

У 2014 році сталася історична для України та міжнародного профспілкового руху подія: члени незалежної профспілки, співробітники авіакомпанії «АероСвіт» виграли справу щодо права на страйк  у  Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Це рішення набрало остаточної сили 2 січня 2015 року. Проте сьогодні профспілківці змушені продовжувати боротьбу: вони розпочали кампанію за ухвалення змін до українського законодавства відповідно до рішення ЄСПЛ.


 

Нагадаємо, 2007 році співробітники авіакомпанії «АероСвіт» почали боротися проти незаконних звільнень  та невиплати зарплати. Але збоку державних органів влади не було реакції на кричущі правопорушення прав працівників. Тому у 2011 році на загальних зборах профспілки було вирішено провести 28 вересня страйк.  Звісно, це не подобалося роботодавцю, й дійшло до того, що рішенням Бориспільського суду страйкувати працівникам «АероСвіту» заборонили.

Незалежна профспілка вирішила не опускати руки, й після численних протестів, звернень до органів влади дійшла до ЄСПЛ. Розгляд  справи «Тимошенко та інші проти України» тривав два роки й  завершився успіхом. ЄСПЛ зобов'язав український уряд виплатити 20 тис. євро колишнім співробітникам авіакомпанії. Але найголовніше: членам незалежної профспілки вдалося захистити право транспортників на страйк.

Для виконання вказаного рішення ЄСПЛ держава Україна зобов'язана внести зміни в законодавство задля гарантування права на страйк. Для цього Кабінетом Міністрів були розроблені і погоджені, з нами зокрема, необхідні зміни і поданий законопроект до Верховної Ради.

Tymoshenko right to strike

«У Верховній Раді України цей законопроект успішно пролежав рік без руху і був відкликаний разом з відставкою Кабміну Яценюка. Хоча в цей час ми вже успішно провели перший історичний страйк в ДП «Зал офіційних делегацій» і отримали гучні результати, оскільки рішення ЄСПЛ автоматично стають частиною законодавства України. Зараз вже понад рік такий самий законопроект лежить у ВРУ без руху, мабуть, чекає відставки Кабміну Гройсмана», - розповів голова Об’єднання  незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко.

Профлідер також додав, що з 6 по 8 червня відбудеться засідання Комітету міністрів Ради Європи, у порядок денний якого включений розгляд виконання нашою державою  рішення ЄСПЛ у справі «Тимошенко та інші проти України».

«Десь в травні ми офіційно повідомимо Комітет міністрів Ради Європи про результати роботи української влади у питанні виконання рішення ЄСПЛ, - додав Веніамін Тимошенко. – Маю надію, що ми разом вплинемо на владу або це зробить вже Рада Європи».

Наразі Об’єднання незалежних профспілок працівників цивільної авіації розпочало  профспілкову кампанію та закликає профспілківців й небайдужих громадян разом боротися за ухвалення проекту Закону України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк» (реєстраційний №4639 від 11.05.2016 р.). Зокрема, кожен охочий може написати  листа Голові Верховної Ради України Андрію Парубію ( приклад – за посиланням: https://docs.com/tymoshenko-veniamin/5924).

right o strike

Голова КВПУ Михайло Волинець уже надіслав звернення від імені Конфедерації вільних профспілок України до спікера парламенту.

Лист

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83