Загальні

Відбувся позачерговий VIII з’їзд НПГУ ВАЖЛИВО!

15 березня  у Києві пройшов позачерговий VIII з’їзд Незалежної профспілки гірників України. На ньому, зокрема, делегати проголосували за зміни до Статуту НПГУ.  У цей же день відбулася Рада голів НПГУ, на якій профспілкові лідери обговорили становище паливно-енергетичного сектору країни та напрацювали план дій щодо захисту соціально-трудових прав громадян.  


 

Розпочався з’їзд із хвилини мовчання: голова НПГУ Михайло Волинець запропонував вшанувати пам’ять загиблих гірників з шахти «Степова» ДП «Львіввугілля».  Пізніше профспілківці приділили особливу увагу питанню ходу розслідування причин аварії на копальні та  нинішній ситуації на ДП «Львіввугілля».  Михайло Волинець, зокрема, наголосив на необхідності фінансування заходів для гарантування безпеки праці на підприємствах вугільної галузі у повному обсязі. Адже сьогодні гірники державних шахт працюють, ризикуючи життям.

 Обговорення цих тем продовжилося й  під час спілкування профспілкових лідерів із заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолієм Корзунем, який прийшов на засідання Ради голів НПГУ.  Урядовець вважає дивною ситуацією, коли тільки на шостий день комісія розпочала  розслідування аварії на шахті «Степова». За його словами, таке затягування може стати перешкодою у з’ясуванні її причин.  

Анатолій Корзун

Заступник міністра був із профспілківцями  відвертим й констатував, що загалом ситуація в  галузі досить складна.

«Два роки тому ухвалили рішення, що вугільна галузь може бути бездотаційна, - відзначив  Анатолій Корзун. – І от маємо те, що маємо, у тому числі й  заборгованість. Нам для державних вугільних підприємств не вистачає від 250 до 350 млн грн на місяць, щоб виплачувати зарплату, сплачувати податки та платити за електроенергію».

Віталій Оніжук РО НПГУ Червонограда

Такими ж відвертими були й гірники: від них посипалися коментарі та запитання до заступника міністра. Зокрема голова Регіонального відділення НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук не приховував, що ситуація на ДП «Львіввугілля» складна.  Не краща вона й на підприємствах торфовидобувної галузі, про що з болем говорили очільниця ППО НПГУ ДП «Волиньторф»  Аліна Базарнова та  голова ППО НПГУ ДП «Чернігівторф» Валентина  Огієнко.

Аліна Базарнова

Коли засідання Ради голів НПГУ добігало кінця, надійшла інформація, що Комітет  Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував проект  Трудового кодексу до розгляду у парламенті у другому читанні.  

«Нашому представнику, заступнику голови КВПУ Петру Тулею, не дали виступити на цьому засіданні й висловити позицію незалежних профспілок, - розповів Михайло Волинець. – Тож бачимо, що  автори проекту Трудового кодексу (Володимир Гройсман, Степан Кубів, Людмила Денісова та Михайло Папієв) не мають на меті захищати права простих трудівників. Ми, незалежні профспілки, повинні сьогодні як ніколи бути згуртованими й дати відсіч намаганням влади загнати українців у трудове рабство».   

Михайло Волинець

НПГУ ЗД

НПГУ Нововолинськ

Корольов

Кривий Ріг НПГУ

 

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83