Загальні

Рішуче профспілкове «Ні!» проекту Трудового кодексу ВАЖЛИВО!

У ці хвилини відбувається засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. У порядку денному значиться усього лиш одне питання: розгляд проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1658, друге читання). Проте саме воно спричинило проведення протестної акції, яка вирує на вул. Банковій, неподалік приміщення згаданого комітету.

До участі у заздалегідь анонсованому заході окрім активістів Конфедерації вільних профспілок України долучилися також представники громадських рухів і об’єднань та деяких політичних партій. Протестувальники прийшли на акцію з транспарантами та прапорами.

На мітингу промовці виголошували гасла та закликали владоможців дослухатися до своїх вимог. Заступник голови КВПУ Петро Тулей у кількох словах охарактеризував найодіозніші «принади» проекту ТКУ, який народні обранці найближчим часом планують розглянути у другому читанні і схвалити в цілому. Принаймні про це нещодавно заявила голова профільного комітету Людмила Денісова, яка свого часу очолювала Міністерство соціальної політики. До речі, як і Михайло Папієв – ще один співавтор згаданого проекту ТКУ. За логікою речей, вони, як ніхто інший, знають проблеми найнезахищеніших верств населення, а тому мали б ними опікуватися, як і людьми найманої праці,  а не обслуговувати інтереси олігархів. Про це у своєму виступі наголосив Петро Тулей. Згадав він іще двох співтворців документа – Володимира Гройсмана та Степана Кубіва. Принаймні їхні прізвища серед авторів значаться.

Як завжди, емоційним був виступ знаного профспілківця Веніаміна Тимошенка, завдяки зусиллям якого кілька років тому Європейський суд з прав людини зобов'язав тодішній український уряд виплатити 20 тис. євро колишнім співробітникам авіакомпанії «АероСвіт». Він акцентував увагу на тому, що вже вкотре змушений брати участь в акції протесту, відстоюючи право на гідне життя. За його словами, він готовий іще стільки ж разів прийти на Банкову, Грушевського чи будь-яку іншу столичну вулицю, де розташовані адміністративні установи, аби лиш це дало відповідний результат. Завершив свою промову Веніамін Тимошенко досить категорично: «Хочу наголосити: або влада дослухається до нас і реагує на наші вимоги, або… Ставлю три крапки».

Участь у акції також узяли очільники Вільної профспілки медичних працівників України та Вільної профспілки залізничників України відповідно Олег Панасенко та Володимир Козельський.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83