Загальні

Така бездіяльність дискредитує всю державу ВАЖЛИВО!

Голова Конфедерації вільних профспілок України і Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець з приводу ситуації, що склалася із розслідуванням причин аварії на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля», звернувся до очільника уряду Володимира Гройсмана.

Прем’єр-Міністру України

ГРОЙСМАНУ В.Б.

Звернення

Минуло уже шість днів після аварії на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля», внаслідок якої загинуло восьмеро гірників та 29 звернулося по допомогу, а експертну комісію досі не сформовано. Наголошую на тому, що затягування розслідування інциденту неприпустиме, адже з кожним днем знищуються сліди та причини аварії. А у зв’язку з тим, що не створено експертну комісію, не може ефективно працювати й урядова комісія.

Натомість Державна служба України з питань праці паралельно створила ще одну комісію, чого раніше – за всі роки Незалежності – не практикувалося. Але біда не в цьому, а в тому, що очолює її людина некомпетентна, у чому Ігор Шумелюк (заступник голови Держпраці) сам і зізнався, оскільки досвіду розслідування аварії на вугільних підприємствах не має. А ще він заявив, що про аварію на «Степовій» довідався 3 березня. І це тоді, коли на місці аварії, Ви, Володимире Борисовичу, були вже 2 березня.

О 12-й годині члени двох комісій мають зустрітися з сім’ями загиблих шахтарів. До цієї зустрічі вони не підготовлені, тому швидше за все вона перетвориться на звичайну співбесіду.

Через затягування із розслідуванням причин аварії шахтарі не можуть приступити до роботи. А відтак кожен день простою завдає значних збитків. Гірники отримують лише дві третини ставки, а це у свою чергу позначається на відрахуваннях до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

З огляду на зазначене вище прошу Вас, як очільника уряду, вжити якомога рішучіших заходів для виправлення такої ганебної ситуації. А також заохотити до ефективнішої роботи голову державної комісії Геннадія Зубка та його заступників Ігоря Насалика та Романа Чернегу. Бо така бездіяльність дискредитує всю державу.

Голова Незалежної профспілки гірників України                       Михайло ВОЛИНЕЦЬ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83