Загальні

Артисти Національної опери борються за гідну працю ВАЖЛИВО!

Працівники та члени незалежної профспілки Національної опери України імені Тараса Шевченка змушені відволікатися від мистецької діяльності -  боротися за свої трудові права. Про це сьогодні вони розповідали під час прес-конференції «Артисти України судитимуться за свої робочі місця» та на імпровізованому протесті на сходах оперного театру. 


 

Профспілківці акцентували на тому, що вони виступають проти примусового переведення їх на короткострокові контракти на 1,5 роки. Тож вимагають, щоб трудові угоди укладалися хоча б на три роки. Голова  первинного осередку  ВППУ у  Національній опері України Віра Корнілова пояснила, що адміністрація опирається на закон 955-8 – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури». Перевести працівників закладів культури на контракти мають до 24 лютого.  Та чомусь так сталося, що  дирекція оперного театру, на відміну від простих працівників, не буде працювати за короткостроковим договором. Керівникам вдалося себе убезпечити: за інформацією протестувальників, вони уклали договори на 5 років.

Артисти опери вимагають дотримання конституційних прав

Вимоги працівників фактично підтримала омбудсмен Валерія Лутковська, яка внесла конституційне подання до Конституційного Суду України  з приводу закону 955-8. Вона також направила лист-рекомендацію в Міністерство культури про надання артистичному персоналу максимального строку контракту. За словами Віри Корнілової, профспілка просила адміністрацію укласти договори на 3 роки й дочекатися рішення КСУ. Крім цього профспілківці надали кілька пропозицій до тексту контракту, але їх не взяли до уваги.

 «Ми, а також наші колеги з інших оперних театрів, вважаємо, що положення цього закону порушують Конституцію України, -  зазначила Віра Корнілова. –  Складається враження, що при виборі, на який термін укладатиметься контракт з працівником нашої опери, враховується не його професійний рівень, а те, як він себе поводить. Наприклад, чи мовчатиме людина, чи ні. Ми не висуваємо фантастичні вимоги. Наприклад, просимо зафіксувати в контракті захист від інфляції. Наша адміністрація не бажає цього робити. Як бюджетними,  ми захищені – на нашу зарплату впливає підвищення мінімальної. Тобто, якщо Кабінет міністрів підвищуватиме усім зарплати, нам, контрактникам доведеться йти й підписувати ще одну додаткову угоду. А якщо адміністрація не захоче, то вона її не підпише. Керівники нас переконують, що це відбуватиметься автоматично. Але чому вони не хочуть тоді це зафіксувати у документі? Ще один момент: адміністрація зняла з себе відповідальність за затримку заробітної плати.  Також ми просили внести пункт про те, що потрібна згода профспілок на звільнення та дострокове  розірвання контрактів». 

Артистів підтримали представники КВПУ та ВППУ

Артистів прийшли підтримати заступник голови КВПУ Петро Тулей, голова ВППУ Валентина Коробка та її заступник Юрій Колєснік. Вони висловили свою солідарність й запевнили, що допомагатимуть профспілківцям у їхній боротьбі за право на гідну працю. Артисти сподіваються, що їм вдасться добитися справедливості й вони працюватимуть без стресів та страху втратити роботу, й даруватимуть глядачам своє мистецтво. 

 

 

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83