Загальні

Пенсійну реформу – під контроль громадян та профспілок ВАЖЛИВО!

Лідери Конфедерації вільних профспілок України під час онлайн-спілкування, приуроченого до Дня соціальної справедливості, підняли питання пенсійного забезпечення громадян. 


 

Заступниця голови КВПУ,  віце-президент ВЕРС Наталія Левицька повідомила, що у 2017 році Пенсійний фонд на 50% дотуватиметься з державної казни.

«Загальні видатки Держбюджету на 2017 рік складають понад 790 млрд грн., а Пенсійного Фонду  - майже 285 млрд грн, - розповіла вона. – Тобто  загалом це -  майже третина всього бюджету країни. Ми знаємо, що Пенсійний фонд має великий дефіцит – 145 млрд грн. Його покриватимуть  із  бюджетних коштів,  а решту, 180 млрд грн., складатимуть надходження з відрахувань Єдиного соціального внеску».

Також Наталія Левицька відзначила, що українські  пенсіонери отримують невеликі пенсійні виплати й, відповідно, мають низький рівень життя. Вона нагадала, що з 1 січня цього року мінімальна пенсія складає 1247 грн. - на такі кошти пенсіонери не можуть гідно жити. Середній рівень пенсійних виплат теж невисокий – 1828 грн.

«Якщо подивитися статистику, то найбільша середня пенсія – у Києві (2408 грн), - розповіла профлідерка. – На це впливає той факт, що у столиці  вища зарплата. Другий регіон з найвищими пенсіями – промислова Донецька область (2102 грн). Найнижчі показники цих виплат – у Сумській області (1500 грн). У нас в Україні 13 млн пенсіонерів, і фактично половина з них отримує мінімальну пенсію. Водночас є такі професії, як гірники, які завдяки ухваленому ЗУ «Про престижність шахтарської праці», мають мінімальну пенсію розміром 3741 грн. Таких людей у 2016 році було 110 тисяч осіб». Шахтарі, які довго працюють у важких умовах, не живуть довго після виходу на пенсію. Крім того, є окремий закон,  згідно з яким, громадяни, які втратили годувальників-військовослужбовців в АТО, отримують виплати, розміром 2494 грн. Таку пенсію отримують 313 тисяч осіб. Водночас є категорії професій, які отримують пенсії відповідно до окремих законів. Це наприклад, держслужбовці, судді, правоохоронці. У них середня пенсія складає понад 10 тисяч грн. Таких пенсіонерів в Україні понад 15,5 тисяч».

У той же час представники КВПУ висловили занепокоєння, що на українців найближчим часом все ж очікує підвищення пенсійного віку.  

«Зараз уряд надає різну інформацію про майбутню пенсійну реформу, - зазначила заступниця голови КВПУ Наталія Левицька. – З одного боку, міністр соціальної політики Андрій Рева говорить про підвищення пенсійного віку, з іншого - віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко запевняє, що цього не станеться».

У свою чергу голова КВПУ Михайло Волинець назвав такі заяви урядовців грою у «хорошого і поганого поліцейського».

 «Якщо ми, українці, будемо лише спостерігати за цим, то реформу зроблять такою, що чоловіки та жінки виходитимуть на пенсію у 63 роки, а у працюючих пенсіонерів взагалі заберуть пенсії, - додав він. –  І якщо це вдасться зробити владі,  то чому б  їй далі не мордувати людей й не ухвалювати гірші закони? Такі, як урядовий закон №1774, яким передбачено взяти під контроль профспілки й зламати діючу систему оплати праці.  Кабмін завдяки цьому документу перебрав на себе повноваження самостійно визначати сітку тарифних ставок та посадових окладів, тарифні коефіцієнти. Крім того, цим законом передбачено, що необхідно у тримісячний  термін (а вже залишилося 1,5) переглянути усі колективні договори та угоди, у тому числі - Генеральну».

Наталія Левицька наголосила: те, якою буде пенсійна реформа, залежить від громадян та профспілок.

«Якщо не будемо активні,  не будемо показувати, що ми проти, й не надаватимемо свої пропозиції,  то влада, дійсно, прийме те, що їй буде зручно, - зазначила вона. – Давайте її запитаємо: як довго люди живуть після виходу на пенсію? Так от: чоловіки – всього лиш 6 років, жінки - 16 років. До речі, зазвичай жінки отримують мінімальну пенсію.  Люди зараз виживають на пенсії й взагалі живуть за межею бідності».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83