Загальні

Засідання СПО профспілок: КВПУ висловлює принципову позицію ВАЖЛИВО!

14 лютого відбулося засіданні Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні. Участь у ньому взяли й два представники Конфедерації вільних профспілок України: голова КВПУ Михайло Волинець та його заступниця Наталія Левицька. На засіданні підняли низку важливих тем, а під час розгляду деяких  з них відбувалися гострі дискусії.


 

Зокрема на порядку денному стояло питання про хід виконання Генеральної угоди на 2016-2017 роки  станом на 1 січня 2017 року.  Як розповів голова КВПУ та заступник голови СПО об’єднань  профспілок Михайло Волинець, усім присутнім пропонували констатувати у постанові суттєве покращення ситуації. І саме з цим він не погоджувався.

«Нам чомусь запропонували ухвалити рішення, основане на, буцімто, високих досягненнях нашої економіки, – зазначив профлідер. – Так нинішню ситуацію в країні може характеризувати лише влада – не зовсім об’єктивно й з викривленою статистикою. Проект  постанови у такому варіанті викликав жваву дискусію. Звісно, ми не могли з ним погоджуватися, й інші колеги підтримали це. Тому таку констатуючу частину у змісті постанови прибрали. Профспілки не повинні так  як влада показувати бажане за дійсне».

Не менш дискусійним стало й  питання ініціювання СПО профспілок виходу із трудового спору з урядом. На таку пропозицію представники КВПУ одразу відреагували принциповою незгодою.

«У проекті рішення пропонувалося, що голова ФПУ Григорій Осовий має підписати з урядом рішення про припинення трудового конфлікту, згідно з висунутими вимогами профспілок у 2015 році. Я сказав, що як голова КВПУ і заступник голови СПО не можу з цим погодитися. Адже такі дії, коли зберігається високий рівень невиплати зарплат, а міністр соціальної політики  взагалі говорить про збільшення пенсійного віку для громадян до 63 років, неприпустимі. Крім того, ми маємо закон №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», положення якого вимагає нового укладання усіх колективних договорів і угод. Зрозуміло, що договори будуть гіршими, ніж чинні, якщо переглядатимуться в умовах війни і кризи, нестабільності в країні. Не слід забувати, що підвищення зарплат українців тільки задеклароване й не відбувається в нинішніх реаліях. Рівень заробітків громадян не відповідає тим цінам і тарифам, які у нас є. На засіданні СПО я відкрито заявив, що у  випадку ухвалення такого рішення, я, як голова КВПУ, скликатиму  раду голів і, доповідатиму лідерам незалежних профспілок про цю ситуацію. І не виключено, що може виникнути питання про вихід КВПУ із СПО. Адже ми не можемо працювати у  межах об’єднання, рішення якого реально не захищає інтереси людей найманої праці. У складі СПО – 61 представник профспілкових організацій, й фактично тільки двоє – від незалежних профспілок. Я поважаю своїх колег зі спільного представницького органу, але складається враження, що деякі  люди домовляються з владою і чинять так, як вигідно їм, а не громадянам».

Михайло Волинець повідомив, що  постанову щодо виходу із трудового спору так і не було ухвалено – це питання знову розглядатиметься у квітні.

Також на засіданні СПО профспілок розглядали питання змін до Списків №1, №2 до, які мають право на пільгову пенсію, про склад робочої Комісії з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2018 рік, про внесення змін до складу Робочої групи СПО об’єднань профспілок з розгляду документів щодо питань зміни діючих тарифів для населення за електроенергію, газ, послуги транспорту та зв’язку, які надходять від центральних органів виконавчої влади та державних колегіальних органів.

 

Нагадуємо, розгляд адміністративної справи №826/16780/16 за позовом КВПУ  до Кабінету міністрів щодо оскарження Постанови №461 (затверджує нові Списки №1 та №2) перенесено на 15 березня.

Суд

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83