Загальні

Замість компромісу чиновники з МОЗу зажадали перенести розмову на невизначений час ВАЖЛИВО!

У приміщенні Національної служби посередництва і примирення (НСПП) відбулося перше узгоджувальне засідання примирної комісії, покликаної врегулювати конфліктну ситуацію, що виникла між Вільною профспілкою медичних працівників України (ВПМПУ) та Міністерством охорони здоров’я (МОЗ). У заході окрім повноважних представників двох згаданих сторін узяли також участь лідери Конфедерації вільних профспілок України та, власне, керівництво і посадовці НСПП. У вступному слові очільник Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс висловив сподівання, що в результаті плідної конструктивної роботи членам комісії зрештою вдасться досягти компромісу.


 

Проте цим очікуванням не судилося збутися. Оскільки делегація МОЗ на чолі із заступником в.о. міністра Олександром Лінчевським, схоже, із самого початку не була налаштована на ведення діалогу чи бодай на його імітацію. Не встиг заступник голови НСПП Сергій Гербеда, який головував на засіданні, ще й оголосити порядок денний, як клерки із міністерства одразу ж повідомили, що просять перенести розмову на невизначений час. Бо, по-перше, вони не встигли ознайомитися з усіма матеріалами, які пропонуються до розгляду, а по-друге, у пана Лінчевського зовсім немає часу, позаяк за якихось півгодини йому конче потрібно бути у профільному Комітеті Верховної Ради, де розглядається вкрай важливий для медичної галузі законопроект, і він є одним із співдоповідачів. Така ось неприємна прикрість!

Щодо другої причини, то можливо й так… А от щодо першої, то її голова ВПМПУ Олег Панасенко піддав серйозним сумнівам, оскільки суперечка тягнеться ще із вересня минулого року, тому за цей час можна було не тільки ретельно вивчити надані матеріали, але деякі навіть вивчити напам’ять.

Очільник КВПУ Михайло Волинець намагався бодай якось спрямувати розмову в конструктивне русло, тож запропонував знаходити шляхи порозуміння за столом перемовин. «Ми готові до діалогу на будь-яких майданчиках: чи у кабінетах міністерства, чи на території профспілок», - зазначив він. Проте чути ці та інші аргументи МОЗівська сторона чути явно не хотіла, а тому, не дослухавши Михайла Волинця, уся трійця, як по команді, піднялася зі стільців і залишила залу.

Що маємо за результатами першого засідання? Не вдалося не тільки домовитися про дату наступного «рандеву», а й дізнатися прізвище особи, яка виконуватиме функції секретаря від міністерства.

«Нічого іншого я й не чекала, - зізналася заступник голови ВПМПУ Надія Толкачова. – Адже коли ми у вересні минулого року упродовж кількох днів голодували біля стін міністерства охорони здоров’я ніхто з тамтешніх чиновників не наважився навіть підійти до нас».

Не приховував свого обурення і Михайло Волинець: «Таке ставлення посадовців МОЗ є неповагою не тільки до тих людей, яких представляють незалежні профспілки, і до Національної служби посередництва і примирення як державного органу, а й загалом до суспільства». 

DSC 1264

 

DSC 1271

DSC 1267 

DSC 1251

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83