Загальні

Побороти корупцію солідарними діями ВАЖЛИВО!

25 січня у Києві відбувся круглий стіл «Роль громадянського суспільства в антикорупційній діяльності в Україні», організований Центром Солідарності АФТ-КВП та ГО «Трудові ініціативи». Серед учасників заходу були й представники профспілкових організацій України, Молдови та Грузії, вітчизняних та міжнародних громадських  організацій. 


 

Про свою антикорупційну діяльність розповідали й  представники членських організацій Конфедерації вільних профспілок України.  Так про боротьбу підприємців за свої робочі місця та проти корупції на Харківському будівельному ринку в столиці  говорив Сергій Єроменок, голова його первинної профспілкової організації Вільної профспілки підприємців України. За його словами, зараз профспілківці хочуть зберегти 1500 робочих місць людей, які самі себе забезпечують й    платять податки державі.

«Зараз відбувається наступ на малий бізнес й створюється ситуація, вигідна великим компаніям, - зазначив Сергій Єроменок. – 23 грудня на Харківському ринку в Києві вперше відбулося знищення робочих місць підприємців із залученням «тітушок» та застосуванням зброї й хімічних газів. Крім того, ми піднімаємо ще питання екологічної безпеки. Справа у тому, що територію ринку хочуть забудувати, а на тих землях є озеро. Таким чином, можливим буде затоплення й станції метро. На жаль, наші правоохоронні органи не займаються превентивною роботою, а чекають поки станеться порушення».

Сергій Єроменок додав, що його профспілка активно співпрацює з ветеранами АТО. Адже багато підприємців, які захищали країну, теж втратили свої робочі місця на ринку.

У свою чергу, представники Вільної профспілки медичних працівників України говорили про боротьбу з корупцією у медичній галузі. У своєму виступі член профкому Вільної профспілки медиків Коломийщини Володимир Молодій акцентував на тому, як його організація протистоїть скороченням медичних закладів та відстоює гідне їх фінансування.

«Ми показуємо місцевій владі, що  бюджет  медичної галузі не є соціальним, - зазначив він. – Намагаємося зробити так, щоб виділяли додаткові кошти і не проводили скорочення робочих місць. Крім того, вимагаємо від головних лікарів звітів про  витрати на закупівлю медикаментів. Але керівники медзакладів не поспішають доносити інформацію трудовому колективу про витрати на спецодяг і пальне. І тут можливими стають корупційні зловживання».

У справедливій та прозорій країні хоче жити й молодь. Наприклад,  Вільна профспілка студентів КНУ імені Тараса Шевченка вирішила не терпіти порушення у своєму виші й почала активно діяти. Голова цієї  первинки та заступник голови Вільної профспілки освіти та науки України Михайло Ромась поділився досвідом антикорупційної діяльності.

«Наша профспілка писала численні звернення, аналізувала документи, щоб покращити доступ до безпровідного Інтернету у провідному освітньому закладі держави, - зазначив він. – Як з’ясувалося, компанія-провайдер взагалі не просто надавала неякісні послуги, а й не мала ліцензії на це. Наразі ми добилися тог, що якість Інтернету покращилася, а ціна на них навіть була знижена. Наша профспілка також піднімала проблеми закупівель в їдальні та модернізації системи опалення в університеті. Багато питань згодом вирішилися, зокрема й завдяки системі «прозоро».

Під час круглого столу лідери незалежних профспілок говорили про корупцію у транспортній сфері. Голова Об’єднання незалежних профспілок  працівників авіації України Веніамін Тимошенко навів приклад боротьби працівників «АероСвіту».

«Боротьба з корупцією  - функція не притаманна профспілкам, але ми не можемо без неї діяти, -  зазначив профлідер. – Прокуратура при  перевірці підприємства  може виявляти порушення, але  потім роботодавець чомусь замість  мільйонного штрафу має сплатити невеликий, або замість кримінальної, несе адміністративну відповідальність. Це суттєво ускладнює захист простих працівників. Але приклад незалежної профспілки авіакомпанії «АероСвіт» показує,  що справедливості можна добитися наполегливою роботою. Те, що ми виграли справу у Європейському суді з прав людини, зараз допомагає нашим колегам з інших профспілок».

За допомогою страйку та завдяки кропіткій юридичній роботі зберегти робочі місця й не допустити корупцію вдалося незалежній профспілці ДП «Зал офіційних делегацій». Голова профорганізації  Олена Бебешко зазначила, що якби працівники не чинили супротив, то не вдалося б довести незаконне звільнення 50 осіб та відбулося б захоплення  ДП «ЗОД» й створені умови для контрабанди.

«Наша профспілка подала  63 судових позовів й одна з перших зверталася до НАБУ, - сказала вона. – Таким чином ми показали серйозність своїх намірів. Відзначу, що більшість справ закінчилися мировими угодами. Це стало можливим й завдяки медіації».  

Багаторічний досвід боротьби  з корупцією має й Вільна профспілка залізничників України.  На центральному і первинному рівні у  профоб’єднання  вже створені спеціальні антикорупційні комітети.

«На жаль, правоохоронні органи не можуть працювати на гідному рівні й реагувати на факти корупції, - зазначив голова ВПЗУ Володимир Козельський. – Наші активісти постійно звертаються у прокуратуру й писали листи до НАБУ, але це не завжди давало результати. Усі знають, що нині на «Укрзалізниці» відбувається реформа. Під час фінансового моніторингу уже були виявлені зловживання.  Ми продовжуватимемо свою антикорупційну діяльність. У нас вже є успішний досвід й команда лідерів, які мають юридичну освіту та велику практику».

  

У ході круглого столу активісти та лідери КВПУ ділилися досвідом та обговорювали шляхи боротьби з корупцією з представниками Transparency International Ukraine, Центру політичних студій та аналітики "Ейдос" й Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.  Учасники заходу погодилися, що повинны спывпрацювати, щоб добитися успіхів у цій нелегкій справі. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83