Загальні

КВПУ підбиває підсумки 2016 року (інфографіка) ВАЖЛИВО!

У кінці року Конфедерація вільних профспілок України традиційно підбиває підсумки своєї роботи та будує плани на майбутнє. Пропонуємо ознайомитися з результатами діяльності багатотисячної незалежної профспілкової сімї. Звісно, це – лише узагальнена картина роботи КВПУ, адже кожна галузева, регіональна чи первинна організація, кожен лідер чи активіст можуть розповісти свою історію боротьби за трудові права та соціальну справедливість у 2016 році. 


 

Діяльність КВПУ у 2016

Боротьба у судах

Щонайменше 131 судову справу було порушено у 2016-му з ініціативи галузевих профспілкових організацій КВПУ різних рівнів з приводу: несвоєчасної виплати зарплати, незаконних звільнень та накладення стягнень, недотримання правил техніки безпеки, порушення пенсійного законодавства, незабезпечення прав учасників АТО й їхніх сімей та ін.

Окремо потрібно відзначити успіхи Місцевої організації КВПУ у Кривому Розі, члени якої цьогоріч ініціювали 42 судові справи. Прецедентною є й перемога первинної  профспілкової організації НПГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка в Кам’янському районному суді Кривого Рогу домоглася призупинення дії наказу, згідно з яким контролерів Департаменту за якістю ПАТ переводили в аутсорсинг. Таким чином зупинили незаконні звільнення 20 працівників. 

КВПУ 27 жовтня подала до Окружного адміністративного суду м. Києва подано позов про визнання незаконною та скасування постанови Кабміну №461 від 24.06.2016 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах». Судовий розгляд справи щодо скорочення Списків №1 та №2 призначено на 11 січня 2017 року.

 Протести

Щонайменше у 70 акціях протесту різної форми взяли участь члени КВПУ. Загалом вони протестували понад 160 днів за рік.  Фактично члени незалежних профспілок проводили протести по 13 днів щомісяця. 

Порушення прав членів профспілок

У 2016 році КВПУ зафіксувала та задокументувала не менше 23 порушень прав профспілок. Хоча це значно менше їх реальної кількості, бо первинки часто  намагаються самостійно подолати проблеми.

В основному порушувалися такі основоположні  права  членів профспілок:  

- не виплачувалася або невчасно, зі значною затримкою платилася зарплата (порушення Конвенції МОП №95);

- ігнорувалося і заперечувалося право на колективні переговори, укладення чи приєднання до раніше укладеного колективного договору (порушення Конвенції МОП №98);

- звільняли з порушенням прав та законодавчих гарантій голів профспілкових комітетів та їхніх заступників (порушення Конвенції МОП №135);

- роботодавці ігнорують факт створення профспілки;

намагаються заперечити сам факт її існування та законні права на діяльність й створити штучні перешкоди у роботі (порушення Конвенції МОП №87);

- дискримінація профспілок та її членів (порушення Конвенції МОП №111).

 


Волинець м

Голова КВПУ Михайло Волинець:

«Наш 2016 рік пройшов у боротьбі. Я вдячний кожному, хто був небайдужий до порушення прав людини й активно захищав їх, хто допомагав і підтримував незалежні профспілки.

 Відзначу, що  цього року ми були змушені протестувати більше, ніж у 2015-му. Підвищився й градус соціальної напруги  - були протести радикального характеру. Скажімо, саме завдяки постійним акціям НПГУ вдавалося добитися виплати заборгованих зарплат. Частково виконана вимога незалежних профспілок: народні депутати все ж проголосували за виділення коштів державним вугледобувним підприємствам на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції. Водночас виділено тільки 450 млн грн, хоч на погашення заборгованості перед шахтарями 2016-го необхідно понад 1 млрд грн. Позитивно, що після акцій протесту Вільної профспілки залізничників України вдалося налагодити соціальний діалог з Міністерством інфраструктури. Сподіваємося, що співпраця незалежних профспілок та урядовців буде успішною й приноситиме результати.

У 2016 році нам також вдалося не допустити ухвалення нового Трудового кодексу, який суттєво звужує права трудівників та профспілок. Та цей законопроект може бути ухвалений у другому читанні у 2017-му. 

Буде багато викликів й у наступному році: заборгованість з зарплат, зубожіння населення, скорочення робочих місць, неефективні реформи та боротьба з корупцією, звуження трудових прав на законодавчому рівні,  порушення прав працівників роботодавцями… Але ми віримо, що кожною своєю перемогою наближаємося до держави, якої прагнемо: економічно розвинутої, демократичної, соціально справедливої. Цього року лави КВПУ поповнилися новими активістами з різних галузей. Наша сила зростає, й наша діяльність стає  ефективнішою, а боротьба за справедливість – успішною».

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83