Загальні

Аварії тут трапляються регулярно ВАЖЛИВО!

Через вибух метану на копальні «Красноармійська-Західна № 1» ПАТ «Шахтоуправління «Покровське»» постраждало шестеро гірників. Вибух стався 25 серпня ввечері. Шахтарів доставили у лікарню. На момент спалаху на аварійній ділянці перебувало 246 гірників, усіх їх піднято на поверхню. Поліцейські, фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій та гірничо-рятувальної служби встановлюють обставини інциденту.

Станом на 11-у годину 26 серпня усе ще періодично відбуваються вибухи газу метану. «Для ліквідації пожежі доведеться встановлювати ізолювальні перемички, щоб обмежити доступ кисню до осередку горіння, а вже потім можна буде виконати комплекс заходів по тушінню вогню, - прокоментував ситуацію голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. - Працівників аварійної дільниці на певний час переведуть на інші, але з часом частину їх буде викинуто на вулицю й вони поповнять лави безробітних. Бо у зв’язку з аварією підприємство зазнає збитків. Шахта, на якій сталася пожежа, оснащена високотехнологічним обладнанням і мені невідомо, на якій ще копальні в Україні інтенсивніше експлуатують працівників. Аварії, що завдають шкоду здоров’ю працівників, трапляються на цьому підприємстві регулярно.  Кишенькові профспілки не захищають шахтарів. Від них вимагають видобувати якнайбільше вугілля, а це призводить до порушень техніки безпеки та аварій. Дуже важливо, щоб держава посилила контроль за станом техніки безпеки й охорони праці на підприємствах та дієво впливала на ці процеси. Псевдореформи, які демонструє Мінсоцполітики, лише деморалізували інспекцію праці та її служби, робота яких переважно тримається на ентузіазмі спеціалістів державного гірничого контролю».

«Незважаючи на те, що на цьому підприємстві зараз немає первинного осередку НПГУ, бо ті, які час від часу тут створювалися, знищувалися адміністрацією, Незалежна профспілка гірників України звертатиметься до глобальної профспілки IndustriALL та Міжнародної організації праці щодо порушення адміністрацією ПАТ «Шахтоуправління «Покровське»  норм Конвенції МОП №176 «Про безпеку та гігієну праці в шахтах», ратифікованої Україною, бо працівники повинні працювати у безпечних умовах та відчувати себе захищеними», - підсумував профспілковий лідер.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83