Загальні

Антикорупційна діяльність Конфедерації вільних профспілок України: оприлюднення фактів ВАЖЛИВО!

Конфедерація вільних профспілок України також долучається до вирішення однієї з найважливіших проблем – подолання корупції.Про це було заявлено на сьогоднішній прес-конференції "Антикорупційна діяльність Конфедерації вільних профспілок України: оприлюднення фактів". Головною метою діяльності незалежних профспілок є саме захист трудових прав громадян та забезпечення соціальної справедливості. Але досвід КВПУ показує, що без боротьби з корупцією цих цілей вкрай важко досягати.   


 

Незалежні профспілки змушені боротися з проявами корупції фактично упродовж своєї історії існування. Адже це ганебне явище перешкоджає забезпеченню громадян гідною працею, її оплатою та соціальним захистом. Через розкрадання державних коштів страждають вчителі та соціальні працівники, гірники і медики, пацієнти та незахищені верстви населення. Гроші, які мають йти на розвиток нашої держави та забезпечення добробуту громадян, не повинні осідати в жодних кишенях. У цьому переконані й у незалежних профспілках.

На цьому наголошує й голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Він розповів, що активісти членських організацій, прості трудівники постійно надають інформацію про зловживання у різних сферах життя. Крім того, профспілкові організатори збирають факти правопорушень і передають їх до правоохоронних органів. Але, на жаль, це часто не дає очікуваних результатів.

      «Розуміючи усю важливість боротьби проти корупції, ми вирішили діяти ефективніше, для цього об’єднуємо усі наші зусилля  –  виділяємо окремий антикорупційний напрям діяльності КВПУ. Факти зловживань різної форми мало не щодня фіксують лідери та активісти Незалежної профспілки гірників України, Вільної профспілки медичних працівників України, Вільної профспілки залізничників України, Вільної профспілки підприємців України, ВПС «Захист справедливості». Сподіваємося, що скоординувавши цю роботу, зможемо добитися кращих результатів. Задля цього КВПУ відкриває «гарячу лінію» (044-284-33-05), на яку можуть телефонувати усі трудівники України та повідомляти про випадки корупції», – зазначив голова КВПУ.

     Медицина.  Михайло Волинець розповів про ті напрями, у яких вже працює КВПУ. Зокрема, на основі звернень активістів незалежних профспілок було зібрано інформацію про зловживання у Національній академії медичних наук України. Про них у своєму зверненні КВПУ повідомила Прем’єр-міністра  України А.Яценюка, міністра юстиції України П.Петренка, міністра внутрішніх справ України  А.Авакова.

«У документі  йдеться про причетність  деяких посадових осіб з  керівництва НАМН України до вчинення протиправних дій щодо незаконного привласнення бюджетних коштів, підробки службової, фінансово-господарської звітної документації, незаконного привласнення владних повноважень, реалізації корупційних схем тощо. Зокрема, президентом НАМН України А.Сердюком та віце-президентами – Ю.Кундієвим та В.Цимбалюком ініційовано проведення загальних зборів НАМН України, з метою незаконного привласнення владних повноважень щодо організації управління і розпорядження ресурсами та державним майном, що перебуває в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій НАМН України. Вказані особи причетні до розкрадання та використання мільярдів гривень бюджетних коштів», – сказав профлідер.

КВПУ та її членська організація ВПМПУ порушують ще одне питання – збереження центрів крові в Україні. Сьогодні в умовах війни забезпеченість препаратами, що зупиняють  кровотечу і використовуються при опікових травмах та хірургічних втручаннях, становить лише 30%. Поранені гинуть від нестачі препаратів. У той же час Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації закриває відділ виробництва препаратів крові. Складається враження,  що в угоду приватним структурам ПрАТ «Біофарма» і ПАТ «Фармстандарт-Біолік» навмисно знищуються відділи виробництва препаратів крові при державних станціях переливання  крові через припинення їх фінансування та фактичне їх закриття, як це сталося у Київському міському центрі крові.

Голова ВПМПУ Олег Панасенко також розповів про інші зловживання у галузі медицині й навів відповідні дані.

12873392 465932500264044 269863329 o

Матеріали ВПМПУ

Екологія. Конфедерація вільних профспілок України ще 29 грудня 2015 року направила низку звернень щодо корупційних проявів, що відбувалися під час виконання своїх зобов’язань сторонами Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. У рамках цього процесу Україна (конкретно - міністерство екології та природних ресурсів) отримує за схемою екологічних (зелених) інвестицій значні фінансові ресурси. Їх же намагалися привласнити окремі колишні та нинішні високопосадовці Мінприроди.

За інформацією народних депутатів України, заступник міністра екології та природних ресурсів С.Коломієць причетна до нецільового використання та привласнення коштів, наданих Україні Глобальним екологічним фондом (GEF) за напрямами проекту «The Global Cleantech Innovation Programme» (GCIP). За її ініціативи та ініціативи екс-міністра І. Шевченка  до підписання документів на виділення коштів GEF залучались особи, які не будучи посадовими особами Мінприроди та не маючи стосунку до державної служби взагалі, не мали і не могли мати відповідних повноважень щодо представлення інтересів України у рамках реалізації цих проектів.

Окрім зазначеного, за наявною інформацією встановлено, що С.Коломієць, скориставшись відсутністю міністра, як керівника центрального органу виконавчої влади, перевищуючи повноваження та зловживаючи посадовим становищем, причетна до надання відповідних дозволів на користування надрами і передачу природних ресурсів (земельних ділянок) на користь сумнівних юридичних осіб, діяльність яких містить ознаки фіктивності. Зокрема, С.Коломієць, як головою Комісії з  питань погодження надання надр у користування Міністерства екології та природних ресурсів України, 02.07.2015 р. оформлено рішення щодо передачі в інтересах компанії «Надраспеленресурс» земельної ділянки розміром 50 тис. га для геологічного вивчення, зокрема дослідно-промислової розробки бурштину ділянок «Грицки» та «Осова» Дубровицького району Рівненської області.

КВПУ надіслала заяву про скоєння такого злочину до Національного антикорупційного бюро України, де зокрема просить:

- внести надану інформацію про порушення ст. 214 КПК України до відомостей ЄРДР та розпочати досудове розслідування за фактами здійснення кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України, які вчинені в результаті діяльності (бездіяльності) заступника міністра екології та природних ресурсів – керівника апарату  С.Коломієць;

- провести перевірку обґрунтованості призначення та перебування на займаній посаді заступника міністра екології та природних ресурсів – керівника апарату С.Коломієць, зокрема з урахуванням її фахової освіти та практичного досвіду роботи в галузі, з внесенням висновків щодо доцільності її подальшого перебування на займаній посаді з огляду на встановлені факти зловживань і правопорушень, які знайшли своє документальне підтвердження.

Паливно-енергетичний комплекс. За словами голови КВПУ Михайла Волинця, представники нинішньої влади успадкували від Віктора Януковича та модернізували інститути «смотрящих» у вугільній галузі й  у всій системі підприємств паливно-енергетичного комплексу України. Профспілкові активісти та лідери Конфедерації вільних профспілок України  і  Незалежної профспілки гірників України ведуть запеклу боротьбу проти корупційних явищ та постійно висвітлюють факти неефективного управління державними майновими комплексами,  розкрадання,  привласнення національних ресурсів та бюджетних коштів. Через це на них чиниться нещадний тиск.

«Така діяльність профспілківців багатьом не подобається, – вважає Михайло Волинець. – Як нам стало відомо,  вже відпрацьовано план з дискредитації лідерів незалежного профспілкового руху, застосування погроз і фізичного насильства. Фактично, окремі корумповані особи від влади відкрили другий внутрішній фронт проти українського народу. Через корупцію у паливно-енергетичному секторі виникає таке ганебне явище як невиплата зарплат».

 Допомога компетентних фахівців.  Як відзначив Михайло Волинець, незалежні профспілки не мають владних повноважень, слідчих органів для боротьби з корупцією. У цій нелегкій  роботі вони все ж матимуть додаткову підтримку і допомогу спеціаліста: генерал-майор СБУ, екс-заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун згодився стати уповноваженим КВПУ з питань антикорупційної діяльності.

«Сьогодні багато організацій та рухів оголосили про те, що вони борються з корупцією, - сказав він.  – Та, на жаль, у багатьох випадках їхня діяльність  -  заходи, де більше розповідають, як нам треба жити і куди нам треба рухатися. У КВПУ ж є свіжі факти, з якими треба працювати. Чимало звернень отримано з регіонів від активістів та лідерів місцевих осередків КВПУ. Вони порушують питання корупції на місцях, але їх там не чують. Крім того, багато людей мають інформацію про факти зловживань, але бояться на місцях звертатися до правоохоронців. Вони вважають, і часто небезпідставно, що матимуть проблеми з місцевими керівниками, органами влади. Тому й вирішено усю інформацію збирати й упорядковувати у центральному офісі КВПУ. Потім ми будемо всі дані юридично оформлювати та передавати у відповідні правоохоронні органи».

Представники КВПУ, які працюватимуть у антикорупційному напрямку, також контролюватимуть процес розслідування. І сподіваються, що правоохоронні органи співпрацюватимуть з ними та оперативно реагуватимуть на факти зловживань.

Медіа

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83