Загальні

ЗАЯВА Незалежної профспілки гірників України щодо побиття профспілкового лідера ВАЖЛИВО!

На лідерів та активістів НПГУ посилюється неприхований тиск та намагання залякати їх усіма можливими засобами, включаючи і застосування фізичної сили. Дійшло до того, що «смотрящі» міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина вдаються до фізичної розправи над лідерами НПГУ, які борються проти знищення енергетичної галузі України, і зокрема бездумного закриття шахт.  

Так, сьогодні, 3 лютого 2016 року, поплічниками «смотрящого» міністра Демчишина Андрія Венгрина було жорстоко побито голову первинної профспілкової організації НПГУ ДП «Шахта №1 «Нововолинська» Анатолія Мухомеджанова. При чому сталося це у кабінеті директора підприємства. Мета цього нападу – залякати лідерів Незалежної профспілки гірників України. Але залякати наших активістів не вдасться нікому.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин днями видав накази №41 і №42, якими передбачається висмикнути кілька найкращих шахт із цілісних комплексів і віддати їх на приватизацію, а решту – знищити. Така доля, згідно з наказом №41, чекає, наприклад, по три з чотирьох шахт ДП «Красноармійськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля». Бо, приміром, у Первомайську інвесторам пропонують вкласти кошти лише у шахту «Горська».

Наказом №42 Володимир Демчишин вивів зі складу ДП «Селідіввугілля» в окремий підрозділ шахту «1/3 Новогродівська», щоб теж запропонувати її на приватизацію. А решта копалень цього держпідприємства, навіть якщо не будуть знищені, не зможуть вижити й невдовзі припинять своє існування.

Обидва ці накази Міненерговугілля не погоджувало з профспілками, тому вони не можуть бути законними і ми добиватимемося їх відміни у судовому порядку. Також ми звернулися до міжнародних інстанцій з проханням втрутитися у ситуацію й допомогти відновити законність. Адже міністерство й уряд не пропонують програми зайнятості шахтарів, які внаслідок їхніх непродуманих дій залишаться без роботи. Немає у них і розуміння того, що буде далі з мешканцями та інфраструктурою населених пунктів, які повністю залежать від вугледобувних підприємств, котрі передбачено ліквідувати.

Наш потерпілий товариш Анатолій Мухомеджанов зняв побої у медичному закладі та звернувся з відповідними заявами до місцевих структур Національної поліції та Служби безпеки України.

Закликаємо правоохоронні органи надати належну оцінку безпрецедентному факту фізичної розправи над активістом НПГУ та вжити усіх необхідних заходів для затримання й покарання винних у цьому інциденті.

             

             Голова

      Незалежної профспілки

           гірників України                                              Михайло ВОЛИНЕЦЬ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83