Загальні

Звернення КВПУ: Зберегти профтехосвіту ВАЖЛИВО!

Шановний Арсенію Петровичу!

Шановні  члени уряду!

 

Сьогодні представники КВПУ прийшли на протест під стіни Кабінету міністрів України, щоб зберегти систему професійно-технічної освіти в Україні. Адже незалежні профспілки розуміють, що нинішні рішення влади можуть призвести до катастрофічних наслідків. Уряд необґрунтовано вирішив передати фінансування закладів професійно-технічної освіти на регіональний рівень.

Нагадаю, що майже 30% громадян до 25 років не мають роботи. Молоді люди не можуть отримати професію та працевлаштуватися. А це, у свою чергу, призводить до трагічних наслідків: вони не мають гідного життя, не можуть створити сім’ї, прогодувати дітей, підтримати стареньких батьків. І така ситуація склалася ще в період існування системи професійно-технічної освіти, яка підтримувалася державою. Хоча за останні роки кількість навчальних закладів цього типу скоротилася, а їхнє фінансування було недостатнім. Однак у ПТНЗ молоді люди здобували робітничі професії, необхідні нашій країні. Крім того для багатьох учнів такі навчальні заклади – єдиний шлях до кращого життя. Адже не секрет, що у цих закладах освіти навчаються діти з бідних родин, сироти. Тож, професійно-технічна освіта відіграє важливу соціальну роль. Не кажучи про те, що забезпечує ринок праці кваліфікованими працівниками.

Я колись сам навчався у гірничому професійно-технічному училищі №5, де здобув професію й отримав четвертий кваліфікаційний розряд. Під час навчання мене забезпечували гуртожитком, харчуванням, спецодягом, а також я мав можливість займатися у різноманітних гуртках та спортивних секціях. Зараз боляче бачити, як  фактично знищують систему профтехосвіти. Якщо Ви сліпо копіюєте досвід інших країн, то чому не впроваджуєте традицій корпорацій та їхніх принципів соціальної відповідальності, не звертаєте уваги на державні проекти і програми західних країн?

Коли Ви не звернете уваги на акції, які сьогодні провели профспілки разом із небайдужими громадянами, ми закличемо громадян по всій країні підтримати нас і дати належну оцінку Вашим діям.

Лише разом влада, профспілки та громадськість можуть будувати соціальний діалог, розвивати систему освіти, долати безробіття. Але якщо ви не почуєте голосу громадян, ми закличемо небайдужих людей по всій країні підтримати нас, профспілківців.

Шановні Арсенію Петровичу та члени уряду!

Сподіваюся, що Ви зможете правильно оцінити ситуацію, яка склалася на ринку праці та в суспільстві через зниження рівня життя громадян. Лише забезпечивши дотримання принципів соціального діалогу між органами влади, профспілками та громадськістю можна виробити кращі якісні параметри розвитку суспільства.

Голова Конфедерації вільних профспілок України     

Михайло Волинець

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83