Міжнародні

Міжнародна конференція праці розпочалася у Женеві ВАЖЛИВО!

10 червня у Женеві розпочалася Міжнародна конференція праці (МКП) – вищий орган Міжнародної організації праці, яка у цьому році відзначає своє сторіччя. На ювілейний захід приїхали близько 6000 делегатів від урядів, роботодавців і працівників із 187 держав-членів МОП. Українська делегація також бере участь у роботі конференції. Представники Конфедерації вільних профспілок України, які до неї увійшли - її голова Михайло Волинець,  голова ППО «Металістів» Микола Колючий та голова ППО НПГУ шахти «1\3 Новогродівська» Сергій Павлов – сьогодні прибули до Женеви.

Фото: Crozet / Pouteau


 

Майбутнє праці – у фокусі

Сторічну сесію Міжнародної конференції праці, яку ще називають «світовим парламентом праці», відкрив з промовою Генеральний директор  МОП Гай Райдер. Він відзначив, що нині світ праці стоїть на межі «найглибших і трансформаційних» змін за 100 років, і закликав делегатів  МКТ взяти на себе відповідальність за вирішення цих викликів.

«Невизначеність і невпевненість нашого часу ... підкреслюють, наскільки фундаментальним є досягнення соціальної справедливості для стабільності та миру, і наскільки важливим є доступ до гідної праці для просування  людського добробуту», – зазначив Гай Райдер.

Він також наголосив на тому, що МОП зобов'язана своєю унікальною довговічністю трьом речам:  мандату на соціальну справедливість,  тристоронньому складу і постійній спроможності адаптуватися і повертатися до викликів змін, а не відвертатися від них. І нагадав сім делегатам, що цьогорічна ювілейна конференція присвячена майбутньому праці та  міжнародної організації праці.

 «Справа в тому, що майбутнє праці буде результатом наших рішень, нашого вибору, нашої спроможності дотримуватися їх, нашої готовності співпрацювати і зробити це майбутнє таким, як ми хочемо… через постійне просування гідної праці, соціальної справедливості та миру ”, – констатував Гай Райдер.

Насичена програма

МКП триватиме до 21 червня, й в її рамках відбуватимуться пленарні засідання, дискусії та тематичні форуми. Також традиційно триватиме робота комітетів: фінансового, із застосування стандартів, перевірки повноважень, з розробки стандартів та повного складу. Передбачається, що більш ніж 50  високопосадовців з різних країн, серед яких -  близько 45 глав держав чи урядів, звернуться до делегатів у рамках двох конференцій високого рівня 10 - 12 червня та 19-20 червня. Заплановано, що 21 червня Конференцію відвідає Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.    

Окрім майбутнього праці, ще однією важливою темою, піднятою на МКП, є подолання насильства та домагань на робочих місцях.   На 108-й сесії очікується, що конференція розгляне питання про прийняття Конвенції, що супроводжуватиметься Рекомендацією щодо цієї проблеми. Профспілки підтримують ухвалення цього нового міжнародного стандарту, й вже провели на на міжнародному та національних рівнях відповідні кампанії. Нагадаємо, зупинити насильство у світі праці та ухвалити нову конвенцію закликала й КВПУ та її Комітет з прав жінок та гендерних питань.

Очікується, що конференція ухвалить ще один документ -  Декларацію сторіччя. Вона розглядатиметься Комітетом повного складу з акцентом на   рушійних силах, що трансформують світ праці та на місії МОП у розбудові майбутнього зі спільним процвітання для всіх.

Розгляд порушень міжнародних стандартів

Як зазвичай, Комітет з питань застосування стандартів (CAS) вивчатиме застосування ратифікованих конвенцій у низці країн і вкаже, де їх можна краще застосовувати. Україну включили до попереднього списку справ для можливого обговорення через невиконання Конвенції МОП №95 про захист заробітної плати. Нагадаємо, Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) минулого року направила своє подання та коментарі щодо фактів порушень Конвенції №95 до Комітету експертів із застосування конвенцій та рекомендацій МОП (CEACR).  Комітет з питань застосування стандартів також розгляне впровадження національних політик  щодо поступового досягнення соціального захисту для всіх, як зазначено в загальному опитуванні цього року.

У рамках МКП проходитиме низка тематичних форумів та заходів різного спрямування:     майбутнього праці,  зайнятості та покращення навичок працівників,  впровадження технологій,  забезпечення гідної праці, свободи асоціації та права на колективні переговори тощо. Дебати про створення світлого майбутнього без використання роботи дітей будуть проведені з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти дитячої праці.  17 червня Міжнародна конфедерація профспілок  проведе демонстрацію, яка розпочнеться біля Палацу Націй, де проходить 108-ма сесія МКП.

Представники КВПУ - на МКП

 Голова КВПУ Михайло Волинець, який є заступником делегата від сторони українських працівників та профспілок, разом з головою первинної профспілкової організації  «Металістів» Миколою Колючим та головою Первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України  НПГУ шахти «1\3 Новогродівська» Сергієм Павловим після обіду прилетіли у Женеву. Вони – у складі тристоронньої української  делегації на 108-й сесії МКП.

 «Учора, коли Гай Райдер відкривав сесію МКП, присвячену сторіччю МОП, наші гірники з ДП «Львіввугілля» перекривали дороги й протестували цілий день з вимогою виплати зарплат, - розповів Михайло Волинець. – Сьогодні вони продовжують свою боротьбу, я ж продовжую бути з ними на зв’язку тут, у Женеві. Минулого року у своєму поданні до CEACR  ми, зокрема, висвітлили проблему заборгованості з зарплат на державних шахтах та боротьбу шахтарів й профспілок за виплату чесно зароблених коштів. Наразі ще невідомо, чи Україна потрапила у короткий список справ, який розглядатиме Комітет з питань застосування стандартів. Але, перебуваючи у Женеві, ми неодмінно підніматимемо питання невиплати зарплат в Україні, що є порушенням Конвенції МОП №95. Також ми говоритимемо й про невиконання інших міжнародних стандартів у нашій країні. Цьогорічна сесія МКП важлива й тим, що на ній піднімаються такі  теми, як боротьба з насильством на робочих місцях та майбутнього праці.  Очікуємо на цікаві дискусії, обмін досвідом та ухвалення рішень, які важливі у глобальному масштабі».

 

Підготував міжнародний відділ КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83