Міжнародні

Конгрес ЄКП: ухвалення нових цілей, політик та обрання керівництва ВАЖЛИВО!

24 травня закінчився 14-й конгрес Європейської конфедерації профспілок, який п’ять днів тривав у Відні. Делегати від національних профспілок Європи обрали керівні органи ЄКП:  Луку Вісентіні переобрали Генеральним секретарем ЄКП, а Лоран Бергер став президентом цього профспілкового об’єднання. Також конгрес ухвалив новий маніфест та програму дій на 2019—2023  роки «Краща Європа для працівників». Представники Конфедерації вільних профспілок України (КВПУ) долучилися до цього важливого європейського профспілкового форуму.


 

Загалом у конгресі взяли участь більше 600 представників із 90 національних профспілкових центрів 10 європейських федерацій профспілок, які входять  до складу ЄКП. Делегати представляли 38 держав, які є членами Європейського союзу  або кандидатами на вступ до ЄС.  Голова КВПУ Михайло Волинець та міжнародна секретарка КВПУ Олеся Брязгунова брали участь  у конгресі у статусі оглядачів.

За соціальну справедливість в Європі та світі

Почався з’їзд з виступу голови Молодіжного комітету ЄКП Вікторії Папп-Нагі, яка закликала до більшої демократії в Європі, до забезпечення справедливого переходу в умовах економічних змін та якісної зайнятості. Вона також зазначила, що молоді люди повинні активніше брати участь у процесі  прийняття рішень профспілками.

Офіційно конгрес відкрив президент ЄКП Руді Де Ліюв, який наголосив на тому, що Європі необхідні соціальна справедливість, гідні зарплати та рівність.

Президент ЄКП Лука Вісентіні у своєму виступі звернув увагу на те, що профспілкове зібрання відбувається якраз напередодні європейських виборів і в дуже критичний момент для Європи і трудящих.

«Ці вибори стануть поворотною точкою або для більш соціальної Європи, або для занепаду Європейського Союзу, - констатував профлідер. - Напередодні європейських виборів  ми мобілізували трудівників і звернулися до всіх демократичних партій. Наше послання: ми хочемо, щоб вони збільшили свої зусилля, щоб побудувати більш демократичну, чесну і більш соціально справедливу Європу».  

На конгресі ЄКП виступили й поважні гості, серед яких були: Генеральний директор міжнародної організації профспілок Гай Райдер, Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу, прем'єр-міністр Португалії Антоніо Коста міністр Португалії, президент Австрії Александр Ван дер Беллен, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, колишній прем'єр-міністр Італії Енріко Летта, економіст, лауреат Нобелівської премії Джозеф Стігліц та інші. У своїх промовах вони торкалися питань захисту соціально-трудових прав та забезпечення справедливості.

Від Гай Райдера пролунав заклик «поставити людину та її працю у серце економіки та у процес розроблення політик». Крім того, він запросив усіх долучитися до розробки спільних цілей у контексті майбутніх змін на ринку праці під час Міжнародної конференції праці, яка розпочнеться 10 червня у Женеві. У свою чергу, генеральний секретар Міжнародної конфедерація Шаран Барроу відверто сказала, що нині — критичний час для працівників та профспілок.

«Світ став втричі багатший, але багато людей голодує, є бідними чи їм не вистачає мінімальної зарплати, щоб прожити, – заявила вона. - Масштабна нерівність — це великий соціальний ризик. Тому МКП закликає ухвалити новий соціальний контракт».

Голос молоді та жінок

На конгресі піднімалося й питання забезпечення прав жінок, адже перед профспілками ще стоять багато викликів у цьому напрямку. Так, Сарка Хомфрай, яка говорила від імені жіночого комітету ЄКП, закликала профспілкових сестер та братів об’єднуватися задля забезпечення рівних прав чоловіків та жінок.

 «Ми повинні працювати разом з нашими колегами чоловіками, щоб було більше жінок з освітою, щоб їх більше залучали у колективні перемовини, - зазначила вона. -  Ми повинні бути впевнені, що у нас - демократія для всіх. І тільки коли кожен працівник зможе мати голос і бути почутим, тільки тоді ми зможемо сказати, що у нас є демократія на робочих місцях».

До речі,  серед делегатів 14-го конгресу ЄКП  порівну було   чоловіків і жінок, і цього вдалося досягти уперше за історію профоб’єднання. А ось молодих профспілківців налічувалося лише 10%. Саме тому Молодіжний комітет ЄКП підтримав Людовика Воета- молодого кандидата на посаду Конфедерального секретаря профоб’єднання. Також молоді делегати провели акцію: вийшли з транспарантом на сцену та вимагали збільшити представництво молоді на наступному конгресі як мінімум до 23%.

61040606 2410427392343286 559105090107998208 o

Глобальні виклики

Президент Американської федерації праці - конгресу виробничих профспілок (AFL-CIO) Річард Трумка також приїхав на конгрес ЄКП. Він по-профспілковому емоційно говорив про схожі виклики, які стоять перед профспілковим рухом США та ЄС.

«Сьогодні фундаментальне право формувати профспілки — під атакою, й існує глобальна криза, яка вимагає глобальної відповіді, - сказав він. -  І група людей не зможе вирішити ці проблеми, тільки разом ми можемо подолати їх».

Водночас Річард Трумка зауважив, що попри труднощі американські трудівники не хочуть чекати, й борються за краще життя й майбутнє. Зараз  все більше працівників долучаються до AFL-CIO, а профцентр діє активно: протестує, страйкує, захищає інтереси трудівників під час колективних перемовин.

Про кризу демократій у своєму виступі говорив Президент Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок Іраклі Петріашвіллі. Він зауважив, що, на жаль, політики, які займаються популізмом і лицемірством, створюють глобальні гарантії для вільного переміщення бізнесу, чия соціальна безвідповідальність нескінченна. Водночас вони дозволяють  встановлювати суворі кордони і бар'єри для прав.

«У той час коли існує так багато проблем, починаючи від щоденної боротьби людей за існування і закінчуючи наближенням екологічної катастрофи в світі, політики замість того, щоб ретельно працювати над розробкою та створенням гарантованих стандартів загальної безпеки і гідного життя, вони зайняті модернізацією ядерних бомб, стимулюванням нової холодної війни і, хто знає, може  навіть «гарячих» воєн, - зазначив профлідер. - Якщо глобалізація для бізнесу - це Біблія, я ставлю питання: чому права не повинні бути глобальними?»

Справжньою подією на Конгресі ЄКП стала присутність Джозефа Стігліца, американського економіста професора Колумбійського університету, лауреата Нобелівської премії з економіки 2001 року за дослідження ринків з асиметричною інформацією. У своєму виступі він підняв проблему зростання нерівності у США та ЄС.  У ситуації, коли зростає продуктивність праці робітників, вони не отримують збільшення зарплат,  на відміну від керівників корпорацій.

«Діяльність транснаціональних корпорацій повинна суворіше регулюватися, а економіка не може належно працювати без участі уряду, - вважає Джозеф Стігліц. -  Я був здивований, що компанії  можуть об'єднатися, щоб урізати зарплати своїм працівникам, хоч отримують мільярдні прибутки. Загалом  ринок не буде інвестувати в людей, забезпечувати соціальний захист і не буде захищати навколишнє середовище. Тут важлива роль уряду”.   
Джозеф Стігліц  також вважає інфляцію в ЄС не такою актуальною проблемою, як безробіття, особливо молодіжне. Науковець переконаний, що  питання збільшення зайнятості дуже важливе для економічного розвитку.  

FB IMG 1558532477446

Джозеф Стігліц підиписує книжку для Михайла Волинця 

Засідання конгресу супроводжувалися різними профспілковими та медіа подіями. Зокрема, відбулася Міжнародна конференція «Захист демократії та побудова нової багатосторонності» за участі Генерального Секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу, Генерального секретаря ЄКП Луки Вісентіні, президента AFL-CIO Річарда Трумке та інших лідерів профспілкових організацій. На ній виступив голова КВПУ Михайло Волинець, який подякував колегам за підтримку українських трудівників  та профспілок. Він, зокрема, говорив про необхідність спільних дій щодо захисту прав працівників  у контексті міграції.

IMG 20190523 200526 1

Обрали нові керівні органи ЄКП

Закінчився конгрес обранням нового керівництва. Луку Вісентіні переобрали Генеральним секретарем ЄКП, Лоран Бергер став президентом цього профспілкового об’єднання. Заступниками генерального секретаря стали Естер Лінч і Пер Хільмерсон, конфедеративними секретарями - Ліїна Карр, Ізабель Шьон і Людовик Вот, віце-президентами - Хосе Марія (Пепе) Альварес, Міранда Уленс, Бенте Соргенфрі та Йозеф Стредула.

Люка Вісентіні був обраний Генеральним секретарем на попередньому конгресі ETUC у Парижі в 2015 році. До цього він був секретарем Конфедерації ETUC з 2011 року, а також членом італійського союзу UIL з 1989 року. Лоран Бергер - генеральний секретар французької профспілки CFDT, цю посаду  він займає з 2012 року.

«Місією наступного терміну буде боротьба з нападами на демократію і толерантність, - сказав Лука Вісентіні. – І треба йти далі, ніж комісія Юнкера, у просуванні соціальної справедливості, якісних робочих місць і підвищення заробітної плати в ЄС. Ми також будемо наполягати, щоб ЄС негайно взявся за вирішення питання зміни клімату й працював більше для активного управління кліматичними діями, цифровізацією та автоматизацією, щоб ніхто не залишився покинутим».

Голова КВПУ Михайло Волинець привітав Луку Вісентіні з переобранням Генеральним секретарем Європейської конфедерації профспілок (ETUC): «Бажаю йому та його новобраній команді успіхів у роботі. Також вдячний особисто Луці за запрошення та увагу до України та українських трудівників».

Конгресом ухвалив також політики, які   увійшли до Маніфесту ЄКП та Програми дій на 2019-23 роки, які профобєднання просуватиме в новому Європейському парламенту та Комісії', Вони передбачають: 

 

  • Реформування  економічного управління ЄС, складання бюджету та валютного союзу з метою просування соціальної справедливості, інвестицій, котры сприяють створенню робочих місць, сталому розвитку та справедливому, прогресивному оподаткуванню як цілям економічної політики ЄС.
  • Реалізацію 20 принципів Європейської опори соціальних прав, прийнятих ЄС у 2017 році,  у повному обсязі, зокрема забезпечення ґендерної рівності, рівних можливостей, права на справедливу заробітну плату та права на освіту та навчання протягом усього життя.
  • Дії ЄС на підтримку сильних колективних перемовин між роботодавцями та профспілками щодо оплати праці та умов праці в усіх країнах ЄС.
  • Соціально справедливий перехід до низьковуглецевої, цифрової, автоматизованої та глобальної економіки - з законодавством, політикою та фінансування ЄС, щоб гарантувати, що ніхто не залишиться покинутим напризволяще.
  •  Формування майбутнього праці за допомогою законодавства ЄС з метою зменшення незахищеної зайнятості, захисту прав працівників у нових формах зайнятості, припинення демпінгу зарплат та соціального демпінгу та забезпечення справедливої мобільності працівників та рівного ставлення;
  • • Реформування законодавства ЄС з метою посилення прав працівників на інформування та консультацій, представництва працівників в правліннях компаній та європейських радах підприємств.

61386743 1053766108147344 87203216386686976 o

Михайло Волинець  та Лука Вісентіні

61185291 1053302391527049 6108443517917331456 o

Михайло Волинець  та  Річард Трумка

61016224 1170405526465247 6709864511316164608 o

Оглядачі КВПУ та делегати польської профспілки "Солідарність"

 

 

Міжнародний відділ КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83