Міжнародні

Як посилити вплив профспілок у розширеній Європі ВАЖЛИВО!

У Брюсселі відбулася Європейська регіональна конференція Глобального союзу IndustriALL, у якій узяли участь більш як 80 делегатів з країн Старого світу. Незалежну профспілку гірників України на заході представляв голова первинної профспілкової організації «Металістів» Микола Колючий (на знімку – перший ліворуч). Брекзит, зміна клімату і перехід до низьковуглецевої економіки, Індустрія 4.0, трудова міграція, політична нестабільність, торгові війни і порушення прав профспілок - всі ці виклики всередині і за межами Європи вимагають нових відповідей, наголошувалося на форумі.

Усі обговорення були зосереджені навколо трьох головних тем: права і свободи профспілок; посилення впливу профспілок, органайзинг і збереження членства; необхідність зміцнення профспілкової солідарності в розширеній Європі.

IndustriALL організував аналогічні дискусії і в більш широкому масштабі - у рамках конференцій в Латинській Америці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході й Північній Африці.

Генеральний секретар IndustriALL Вальтер Санчес у своєму виступі нагадав про важливість співпраці Глобального союзу IndustriALL та IndustriAll Європа і необхідності використання сильних сторін обох організацій, щоб домогтися згуртованих дій у справі просування прав профспілок.

За словами заступника генерального секретаря IndustriALL Кемаля Озкана, європейські країни не є винятком, коли мова заходить про порушення основних прав профспілок, навпаки - у Східній Європі кількість таких порушень різко зросла, хоча і не настільки, як у інших частинах світу. Близько 58 відсотків європейських країн принаймні один раз порушили право на ведення колективних переговорів, три чверті країн порушили право на страйк.

Виконавчий секретар МКП-ВЕРС Антон Леппік розповів про ситуацію з правами профспілок в європейському регіоні, взявши за основу дані Глобального індексу МКП з прав. Його доповідь доповнив регіональний секретар IndustriALL по країнах СНД Вадим Борисов. Він звернув особливу увагу на тривожну тенденцію, зафіксовану торік в Білорусі, а саме - на спробу оголосити профспілкову діяльність незаконною, використовуючи адміністративне і кримінальне судочинство. Доповідач навів приклади інших серйозних спроб втручання влади у внутрішні справи профспілок - у  Казахстані, і прагнення обмежити профспілкову діяльність на рівні законодавства - у Киргизстані й Грузії. Учасники конференції дізналися також про проблеми, з якими стикаються профспілки, які займаються органайзингом в Угорщині і Туреччині.

Делегати обговорили конкретні приклади ефективних способів посилення впливу профспілок. Дискусії передувала презентація проекту IndustriAll Європа «Зміцнення впливу профспілок - наш шлях до успіху», з якою виступив генеральний секретар IndustriAll Європа Люк Трайенгл. У рамках цієї ініціативи IndustriAll Європа підтримує стратегію членських організацій зі створення впливових профспілок шляхом активнішого залучення жінок, молоді, працівників розумової праці і мігрантів, а також за допомогою об'єднання нових груп працівників, особливо в країнах і регіонах Європи, де профспілки представлені недостатньо.

Надзвичайно важливою складовою профспілкових проектів з органайзингу є міжнародна солідарність. Делегатам розповіли про проекти з органайзингу в Україні, Великобританії та Росії. Особливу увагу було приділено двом спільним проектам з органайзингу німецької профспілки IG Metall і угорської профспілки VASAS. Проекти - у процесі реалізації, і вже дали позитивні результати.

Завершальна частина конференції була присвячена солідарності профспілок перед такими викликами, як міжнародна торгівля і зміна клімату.

Кемаль Озкан озвучив нову ідею - використання в міжнародних трудових відносинах такого важеля, як принцип «належної обачності», який компанії застосовують для того, щоб продемонструвати свою повагу до профспілок, прав трудящих і прав людини. IndustriALL все частіше вдається до цього важеля в міжнародних соціальних і трудових відносинах для просування і підтримки транскордонного соціального діалогу та запобігання заподіянню шкоди на всіх об'єктах економічної діяльності і в ланцюжках поставок.

Люк Трайенгл звернув увагу делегатів на такі питання, як зростаюча нерівність у розподілі багатства між державами-членами ЄС та всередині них, майбутнє Європи, яке піддається сумніву з боку різних крайніх правих популістських партій, сильна промислова політика, що зміцнює європейську промисловість в умовах справедливої ​​торгівлі та конкуренції, енергетична політика і, нарешті, система колективних переговорів, що перебуває в умовах жорсткого тиску.

Після обговорення глобальних і європейських перспектив членські організації розповіли про свою роботу і проблеми, викликані  зокрема зміною клімату і погіршенням стану довкілля, а також постійною трансформацією галузей, з якою зіткнулися у Швеції, Італії та Україні.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83