Міжнародні

Питання невиплати зарплат в Україні можуть розглянути на 108-й сесії Міжнародної конференції праці ВАЖЛИВО!

Україну включили до попереднього списку справ для можливого обговорення у Комітеті із застосування стандартів (CAS) під час 108-ї сесії Міжнародної конференції праці, яка відбудеться у червні в Женеві. Наша держава потрапила до цього переліку через невиконання Конвенції МОП №95 про захист заробітної плати. Про це повідомляється в офіційному листі Департаменту з міжнародних трудових норм МОП. Нагадаємо, Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ) минулого року направила подання та коментарі щодо фактів порушень Конвенції №95 до Комітету експертів із застосування конвенцій та рекомендацій (CEACR). 


 

Сформований соціальними партнерами список справ про недотримання міжнародних трудових стандартів у різних країнах світу є попереднім, а не остаточним, оскільки формування остаточного – функція  Комітету Міжнародної конференції праці. Планується, що на засіданнях у червні розглядатимуть 24 випадки, а уряди держав звітуватимуть щодо них.

Водночас уже визначено, що серед них будуть справи щодо особливо кричущих порушень, зокрема конвенцій:  №138 про мінімальний вік для прийому на роботу у Ефіопії,  №182 про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці в Іраку, №111 про дискримінацію в галузі праці та занять у Лівії, №29 про примусову чи обов'язкову працю у Мьянмі, №117 про  основні цілі та норми соціальної політики  у Нікарагуа та №87 про свободу асоціації і захист права на організацію у Туреччині. У CAS  зауважили, що цей список не повинен призвести до будь-яких форм тиску чи інших дії, які завдадуть шкоди профспілкам або організаціям роботодавців. Він надається для того, щоб уряди держав підготувалися до відповідей щодо порушень у їхніх державах та заходах, які вживалися для їх усунення. 

list cases.CAS

Що стосується України, то її уряд повинен відреагувати на коментарі та зауваження, опубліковані у звіті Комітету експертів із застосування конвенцій та рекомендацій (CEACR). А якщо буде ухвалено відповідне рішення, представники Кабінету міністрів у Женеві у червні звітуватимуть про ситуацію із виконанням Конвенції №95. 


Коментар:

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець:

«У серпні 2018 року незалежні профспілки у своєму поданні до Комітету експертів із застосування конвенцій та рекомендацій МОП, зокрема, розповіли про такі порушення прав працівників як: неможливість розпоряджатися своєю заробітною платою на власний розсуд, гарантоване статтею 6 Конвенції МОП №95; отримувати заробітну плату через певні регулярні проміжки часу, що регламентується статтею 12 цієї ж конвенції. Тоді ми повідомили, що, згідно із даними Державної служби статистики України, заборгованість із заробітної плати станом на 1 липня 2018 року в Україні становила 2,72 млрд грн, понад 70% із них – на економічно активних підприємствах. Станом на 1 квітня цього року ситуація майже не змінилася – заборгованість складає 2,46 млрд і 78% із них – на діючих промислових підприємствах. У своєму поданні ми також відзначили складну ситуацію у вугільній галузі України та існування заборгованості із зарплати у розмірі понад 504 млн грн. Наразі борг перед гірниками державних шахт України складає понад 940 млн грн. Через це у шахтарських колективах зберігається соціальна напруженість. Час від часу виникають стихійні акції протесту – мітинги, пікетування адмінбудівель, перекриття доріг. Гірники також відмовляються спускатися у вибій, або підійматися на поверхню, вимагаючи у такий спосіб виплати заборгованої за кілька місяців зарплати. На деяких державних шахтах досі так і залишаються не погашеними борги ще за 2015-2018 роки. При цьому в Україні взагалі відсутня будь-яка стратегія подальшої долі державної вугільної промисловості та працівників, зайнятих у цьому секторі економіки».      

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83