Міжнародні

Першотравень 2019: настав час нового соціального контракту, - МКП ВАЖЛИВО!

У час, коли різко збільшується нерівність, а корпорації захоплюють все більшу частку добробуту, вимагаючи відкупу від урядів, в цей рік сторіччя Міжнародної організації праці, Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) закликає до нового соціального контракту на основі універсальних трудових гарантій. Про це йдеться у заяві МКП, членською організацією якої є Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ).


 

Усюди все більше трудівників живе на межі бідності, в той час як прибутки корпорацій злітають до небес. Рекордні нерівність та економічна незахищеність загрожують демократії й підривають довіру до політиків та інститутів, які повинні служити людям, але цього не роблять.

Сьогодні в світі нараховується 300 мільйонів працівників, які є бідними, 190 мільйонів людей - офіційно безробітними, а 60% трудівників зайняті в неформальному секторі економіки. Кожні 11 секунд хтось помирає через шкідливу й небезпечну роботу. Це не просто цифри - вони відтворюють  історію відчаю, поневірянь і зростаючого гніву. Ми повинні врегулювати правила глобальної економіки, а Декларація, яка буде прийнята в МОП у червні, повинна стати відправною точкою », - заявила Шаран Барроу, генеральний секретар МКП.

"Заснування МОП в 1919 році створило соціальний контракт з метою забезпечення соціальних та економічних умов, що гарантують мир і процвітання. Потім, у 1944 році, з тими ж цілями була прийнята Філадельфійська декларація. Але в останні десятиліття корпоративна глобалізація зруйнувала це бачення і привела світ до межі екологічного руйнування, забувши про мільярди людей. У цьому році є ще одна можливість все виправити, змінити правила й повернути контроль людям. Ми повинні пожинати плоди обіцяних швидких технологічних змін для більшості, а не для обраних мільярдерів, які контролюють сьогодні людські долі без відповідальності або совісті. Якщо ми не виправимо ситуацію зараз, ще одного шансу у нас може і не бути" - зазначила очільниця МКП.

"Свобода об'єднання, зміцнення могутності трудівників через право на організацію і колективні переговори для кожного трударя, незалежно від зайнятості або контрактних схем - це основи соціальної та економічної справедливості. Ці права під загрозою у всіх регіонах світу, а правила глобальної торгівлі та фінансування повинні змінитися, щоб зупинити ці перегони поступок. Новий соціальний контракт повинен надати МОП центральне місце в глобальному економічному процесі прийняття рішень, а також розкритикувати неоліберальну догму, нав'язану країнам міжнародними фінансовими інститутами », - заявила Шаран Барроу.

Поки профспілки готуються до червневої Конференції МОП, МКП створила петицію з метою посилити заклик до реформування.

«У цьому році ми можемо почати вивільнення трильйонів доларів, захованих в «податкових гаванях» і банківських рахунках олігархів корпоративної глобалізації, через повернення переговорного потенціалу назад  - в руки трудівників. У світі немає нестачі добробуту, лише не вистачає політичної волі, яку ми і маємо намір змінити», - заявила Шаран Барроу.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ>>>>>>

МКП

 

Підготовлено: Міжнародний відділ КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83