Міжнародні

МКП: "Усунення небезпечних речовин з робочого місця - під контроль" ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок  у Всесвітній день охорони праці нагадує, що кожні 11 секунд через смертельні умови праці помирає одна людина. Також вона звертає увагу на те, що рак залишається вбивцею номер один на робочому місці у багатьох країнах. У цей Міжнародний день пам'яті працівників МКП закликає досягнути нульового показника онкологічних захворювань працівників.


 

«Ми називаємо це заробітком на життя, але трудівники продовжують піддаватися  впливу смертельних речовин. Сьогодні ми віддаємо дань тим, хто заплатив найвищу ціну за роботу. У пам'ять про них ми продовжуємо боротися за життя », - сказала Генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

Хоча існує проміжок між впливом небезпечних речовин й діагностикою раку, останні дослідження показують, що причини деяких онкологічних захворювань пов’язані з робочими місцями. МКП в рамках кампанії "Небезпека" підготувала посібник, в якому коротко викладено найбільш помітні фактори ризику виникнення раку на роботі.

«Профспілки роблять працю безпечнішою. Люди краще знають, де є небезпека на робочих місцях, і саме завдяки їхньому колективному розумінню та дій досягаєтьмя тривале покращення здоров'я та безпеки. Ми прагнемо все більш безпечних умов на робочих місцях – до рівня міжнародних стандартів Міжнародної організації праці. Ця гарантія  безпеки та здоров'я на роботі є фундаментальною. Столітня Декларація МОП - це реальна можливість для значного прогресу, який може врятувати мільйони життів. І ми її не маємо пропустити», - сказала Шаран Барроу.

Подібну позицію висловив й спеціальний доповідач Організації Об'єднаних Націй з питань впливу на права людини екологічно безпечного управління та утилізації небезпечних речовин і відходів Баскут Тунчак. Він сказав, що міжнародне співтовариство повинно «подивитися на можливості, які ми маємо зараз, щоб усунути деякі з подвійних стандартів, які існують між країнами, які експлуатуються недобросовісними підприємствами, шляхом використання ланцюгів постачання». За його словами, «глобальні інструменти лише забороняють або обмежують використання або викиди менш ніж 0,1% токсичних промислових хімічних речовин і пестицидів, які викликають глобальну стурбованість, які впливають на працівників та громади".

Нові хімічні речовини постійно надходять на робочі місця, й дуже мало з них всебічно оцінюються на предмет канцерогенності. Потрібно покращити стандарти тестування, щоб уникнути смертей працівників. МОП є провідною установою для забезпечення кращих стандартів для мільйонів людей у ​​всьому світі. МКП закликає роботодавців і уряди дотримуватися цього мандату і приймати фундаментальний характер організаційної безпеки та здоров'я на Столітній конференції МОП у червні 2019 року.

Профспілки у всьому світі мобілізовані сьогодні, щоб віддати данину загиблим на роботі,  щоб добитися кращого рівня безпеки та здоров'я на робочих місцях.

МКП 

 

Підготовлено: Міжнародний відділ КВПУ

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83