Міжнародні

Страйк учителів триває вже другий тиждень ВАЖЛИВО!

У Польщі  вже другий тиждень триває безстроковий страйк учителів, який розпочався минулого понеділка.

Восьмий день страйку педагогів одночасно є першим днем іспиту у восьмих класах - першого після реформи освіти і продовження навчання в початкових школах з шести до восьми років. Складання цього іспиту є умовою закінчення початкової школи.

У п’ятницю міністр освіти Польщі Анна Залевська запевнила, що попри страйк вчителі готові до проведення іспиту у восьмих класах.

Також у п’ятницю профспілки польських учителів вирішили продовжувати страйк і водночас звернутися до прем’єра Матеуша Моравецького про негайний початок переговорів за участі зовнішнього посередника.

У неділю Моравецький закликав учителів припинити страйк на час тижня перед Великоднем. «Я хотів би дуже сильно попросити вчителів, щоб у понеділок, вівторок і середу випускні іспити в початкових школах пройшли без будь-яких перешкод» - сказав він.

За його словами, вже після свят можна було б організувати круглий стіл за участі педагогів, представників профспілок і батьків учнів.

Страйк розпочався минулого понеділка. В ньому беруть участь члени Профспілки польських учителів і Форуму профспілок. Також до нього приєдналися окремі вчителі з профспілки «Солідарність» та педагоги, які не належать до жодної з профспілок.

Страйк такого масштабу є безпрецедентним для Польщі і становить істотну проблему для керівної партії «Право і справедливість». Якщо страйк затягнеться, він вплине на шкільні екзамени і може вплинути на результат виборчої кампанії до Європарламенту.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83