Міжнародні

МКП закликає зупинити гендерне насильство у світі праці ВАЖЛИВО!

У Міжнародний день жінок Міжнародна конфедерація профспілок піднімає питання гендерного насильства, яке принижує життя мільйонів жінок, стигматизує та виключає їх зі світу праці. Про це йдеться у заяві МКП.


 

 

У всьому світі 818 мільйонів жінок зазнали насильства та переслідувань. Це просто неприйнятно. Ситуація ще гірша для тих, які є ще більш маргіналізованими та дискримінованими через расу, клас, касту, інвалідність, гендерну ідентичність, статус мігранта, приналежність до корінного населення або вік.

Гендерне насильство також вартує підприємствам мільярди з точки зору втрат: у продуктивності, через шкоду репутації та судові процеси. За оцінками Європейського Союзу, вартість негативного впливу сексуальних домагань на продуктивність складає 26 мільярдів євро, або 1,5 відсотка її ВВП.

Початок акції #MeToo та подібних рухів поставили питання гендерної рівності, дискримінації за ознакою статі та гендерного насильства перед громадськістю та на політичний порядок денному. Проте ми бачимо рішучу негативну реакцію, з дискримінаційними і мізогінними и популістськими рухами, які кидають виклик демократичним суспільствам, а дискримінація і нерівність продовжують характеризувати і навіть формувати наш світ праці, відводячи жінок на нижчі посади і у тому числі у владі, надаючи їм нижчу зарплату, низьку якість робочих місць та нестійкі умови праці.

Кожна жінка повинна мати базове право на робоче середовище, вільне від насильства і переслідувань, незалежно від форми трудових відносин, від того, чи вона працює в офіційно або неформальній економіці, в сільській чи міській місцевості.

Світ праці також може відігравати ключову роль у підтримці жертв домашнього насильства для того, щоб допомогти залишитися їм на роботі та мати фінансову безпеку й незалежність, що, у свою чергу, дасть змогу залишити зловмисні стосунки.

Міжнародний трудовий закон, спрямований на боротьбу з насильством і домаганням у світі праці – нам необхідний терміново. Такий документ зможе змінити умови праці для жінок, гарантуючи, що насильство не буде частиною роботи.

Приєднуйтеся до вимоги ухвалити актуальний сьогодні міжнародний трудовий стандарт щодо протидії гендерному насильству та домаганням у світі праці.
Міжнародна конфедерація праці

Схожі матеріали (за тегом)

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83