Міжнародні

Індія: профспілки виходять на дводенний загальнонаціональний страйк ВАЖЛИВО!

Профспілки проводять дводенний загальнонаціональний загальний страйк 8 - 9 січня проти подальшого погіршення умов праці в Індії. Так сталося, що напередодні виборів уряд опинився під тиском, оскільки членські організації МКП  INTUC, HMS і SEWA з іншими індійськими профпілками мобілізують мільйони працівників, щоб висловити свій протест проти урядової політики у сфері праці. Про це повідомляє сайт МКП.


 

У страйку візьмуть участь працівники всіх секторів, у тому числі фермери, вчителі, портовики, співробітники банків, електроенергетичних підприємств та транспорту, а також неформально зайняті -  вуличні торговці та водії таксі.
8 січня делегація Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), у яку увійшли генеральний секретар МКП Шаран Барроу та президент МКП в Азійсько-Тихоокеанському регіоні Фелікс Ентоні, приєднуються до акції протесту з робітниками в Гуруграмі.
«Трудівники ситі по горло. У них закінчилося терпіння бути на другому плані, мати низьку заробітну плату та отримувати достатньо невиконані обіцянки щодо створення робочих місць, що загрожує економічному розвитку Індії. Глобальний профспілковий рух стоїть пліч-о-пліч з нашими сестрами і братами в Індії», - заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу.
Індійський уряд Моді опинився під сильною критикою перед національними виборами, які планується провести в квітні-травні 2019 року. Профспілки засуджують його кроки щодо введення нових перешкод для проведення колективних переговорів, приватизації соціальної безпеки, а також розширення можливостей для роботодавців масово скорочувати працівників.
У МКП відзначили, що в Індії соціальний діалог перебуває під загрозою, а колективні переговори знищуються. Крім того, без мінімальної заробітної плати, за яку можна було б прожити, робочих місць і соціального захисту для формальних і неформальних працівників, люди стануть ще більш беззахисними.
«Понад 90% трудівників все ще працюють у величезному неформальному секторі Індії. Багато з них вступають до профспілок, щоб їхні права визнали, а умови праці – покращили. Уряд повинен бути партнером у цих зусиллях, проте його дії створили нові бар'єри для формалізації та підірвали права працівників формального сектора. Мінімальні прожиткові мінімуми та соціальний захист для всіх підтримуватимуть безпеку працюючих сімей та розбудову сталої економіки. Уряд залишив низку порушених обіцянок щодо цього, й люди втратили надію », - сказала Шаран Барроу.
«Індія є тестом для демократії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Напади на права працівників і трудове законодавство ставлять під загрозу демократичні права і свободи в усьому регіоні», - сказав Фелікс Ентоні.
У МКП також повідомили, що індійські профспілки планують мобілізовувати працівників у наступні місяці.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83