Міжнародні

Резолюція 4-го Конгресу МКП щодо ситуації з трудовими правами в Казахстані ВАЖЛИВО!

З 2 по 7 грудня у Копенгагені відбувся 4-ий Конгрес Міжнародної конфедерації профспілок (МКП). На ньому розглянули питання дотримання трудових та профспілкових прав у Республіці Казахстан, й ухвалили відповідну резолюцію.
Перед цим мандатна комісія, врахувавши рішення Генеральної ради МКП пропризупинення членства Федерації профспілок Республіки Казахстан (ФПРК) у цій організації, вирішила позбавити делегацію права участі у конгресі МКП.

 

Виконавчий секретар Пан’європейської регіональної ради МКП Антон Леппік, прокоментував це рішення: "МКП дає сигнал, що в її рядах немає місця організації, чиє керівництво контролюється державною владою і нехтує принципами демократії, принципами, закладеними в статуті МКП. Представникам ФПРК надали роз'яснення щодо рішення Генеральної Ради МКП пропризупинення їхнього членства і наступного рішення мандатної комісії позбавити делегацію права голосу. З даного питання іншої думки у Конгресу не існувало. Незважаючи на закриття владою Конфедерації Незалежних ПрофспілокКазахастана, Конгрес вважає, що сьогодні тільки лідери цієї організації можуть представляти трудящих Казахстану в МКП. Сподіваюся, що цей сигнал змусить уряд РКвиконати рекомендації МОП, дорожню карту їх реалізації, а саме - зареєструвати КНПРК, припинити переслідування активістів, втручання у внутрішні профспілкові справи, в тому числі, у ФПРК, тобто дотримуватися тих зобов'язань, які країна взяла на себе, ратифікувавши Конвенцію МОП №87. Вимоги чітко викладені у виступі делегата Конгресу,Куспана Косшігулова, на пленарному засіданні".
У резолюції Конгрес МКП зазначив зростаючухвилю антипрофспілкових репресій в Казахстані, висловив солідарність з активістами незалежного профспілкового руху країни і закликав членські організації МКП докласти максимальних зусиль для посилення кампанії на їхню підтримку.
 
Повний текст резолюції:
4-й Всесвітній Конгрес Міжнародної конфедерації профспілок
Копенгаген, Данія 7 грудня 2018 року
Резолюція про ситуацію з трудовими правами івисловлення солідарності з незалежними профспілками в КазахстаніВідзначаючи зростаючу хвилю репресій проти активістів незалежних профспілок Казахстану, що виражається у введенні законодавчих обмежень діяльності профспілок, втручання державних органів у внутрішні справи профспілок, адміністративне та кримінальне переслідування, а також фізичні атаки на лідерів незалежних профспілок, які не припиняються після розстрілу мирного страйку робітників нафтової галузі в Жанаозені в грудні 2011 року, Конгрес Міжнародної Конфедерації профспілок:
1. Вимагає від Президента і Уряду Республіки Казахстан:
а. Негайно припинити переслідування та скасувати всі вироки, винесені проти лідерів Конфедерації незалежних профспілок Республіки Казахстан Лариси Харькової,Єрлана Балтабая, Аміна Елеусінова і НурбекаКушакбаева;
b. Забезпечити фізичну безпеку для постраждалого під час нападу ДмитраСенявського провести розслідування всіх обставин цього ганебного злочину, а також виявити і покарати винних;
c. Переглянути справу і забезпечити повну реабілітацію Рози Тулетаєвої, МаксатаДосмагамбетова (посмертно) та інших активістів мирного страйку в Жанаозені 2011 року, а також ґрунтовно перевірити всі скарги про застосування щодо підслідних тортур, що надійшли, покарання всіх, хто у застосуванні цих тортур брав участь, а також віддавав накази про застосування зброї й брав участь у розстрілі мирних громадян.
2. Висловлює солідарність з активістами незалежного руху робітників Казахстану і закликає членські організації МКП докласти максимальних зусиль для посилення кампанії на їх підтримку.
Наша сила - в солідарності!

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83