Міжнародні

Конгрес МКП – у Данії ВАЖЛИВО!

Делегація Конфедерації вільних профспілок України у складі голови КВПУ Михайла Волинця, його заступниці та віце-президентки Пан'європейської регіональної ради МКП Наталії Левицької, очільниці Молодіжного комітету КВПУ Олесі Брязгунової, голови Профспілкової організації «Металістів» Миколи Колючого та очільниці Незалежної профспілки авіапрацівників ТОВ «Авіакомпанія Азур Ейр Україна» Вікторії Наринської беруть участь у 4-му Конгресі Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), який відбувається у столиці Данії - Копенгагені.

Це - важлива подія світового масштабу, адже МКП об'єднує 181 млн трудівників у 163 країнах, У рамках заходу відбудуться важливі засідання щодо захисту трудових прав, боротьби з корпоративною жадібністю, насильством над жінками, а також - забезпечення миру. На Конгресі обиратимуть Генерального секретаря та керівні органи МКП.

Під час заходу делегація КВПУ поспілкувалася з Генеральним директором Міжнародної організації праці Гаєм Райдером, Генеральним секретарем Глобальної спілки IndustriAlI Вальтром Санчесом та з чинним Генеральним секретарем МКП Шаран Барроу.

Під час розмови з Гаєм Райдером йшлося про важкі наслідки війни та окупації деяких територій України, а також про корупцію та порушення трудових та профспілкових прав. «Важливо, що нам вдалося поговорити про можливе ухвалення рабського Трудового кодексу, який звужує права трудівників та профспілок, який суперечить нормам Конвенцій МОП, - написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» Михайло Волинець. Також він розповів про таке ганебне явище, як невиплата зарплат, яке змушує трудівників постійно протестувати, зокрема гірників - під землею.

У вітальному слові президентка данської профспілки LO Лізетте Рісгаард акцентувала увагу на тому, що потрібно протистояти популізму, екстремізму та атакам на демократію. Михайло Волинець висловив їй вдячність за те, що данські профспілківці в рамках проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» допомагають незалежним профспілкам покращувати свою діяльність та ефективніше захищати трудові права.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу у своєму виступі закликала долати низку викликів, які стоять перед профспілками. З-поміж них: порушення трудових прав, нерівність, низькі зарплати, відсутність належного соціального забезпечення, насильство стосовно жінок, негативний вплив кліматичних змін та ін. Також профспілковці у всьому світі зіштовхуються з тиском, судовими переслідуваннями, фізичним насиллям. Згадала Шаран Барроу і про Україну, як країну, де немає гарантії дотримання прав.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83