Міжнародні

До президента Білорусі звернувся голова НПГУ ВАЖЛИВО!

Від імені Незалежної профспілки гірників України її очільник Михайло Волинець звернувся до президента Республіки Білорусь Аляксандра Лукашенка, щоб висловити своє глибоке обурення фактами порушення права на організацію профспілки і свободи проведення мирних зібрань у місті Солігорську.

«Як нам стало відомо, - зазначається у листі, - Солігорський районний виконавчий комітет 22 жовтня 2018 року повторно відмовив у державній реєстрації первинної профспілкової організації Білоруської незалежної профспілки працівників унітарного будівельного підприємства «Трест «Реммонтажбуд». Відсутність належного обґрунтування для таких рішень - грубе порушення Конвенції Міжнародної організації праці №87 про свободу асоціації та захист права на організацію. Небажання реєструвати профспілкову організацію - це нівелювання прав і свобод трудящих, які мають право відстоювати свої трудові права й інтереси законними методами і механізмами».

У зверненні наголошується: «Члени НПГУ обурені тим, що трудівникам підприємства «Трест «Реммонтажбуд» і нашим профспілковим братам і сестрам перешкоджали ефективно реалізувати своє право на проведення мирних зібрань в Солігорську. Це право є одним з основних прав людини, а також ефективним механізмом громадського контролю за дотриманням норм національного та міжнародного законодавства, діями інститутів влади і одним із критеріїв, за яким визначається рівень демократії в країні».

Президенту Білорусі адресується заклик: вжити всіх можливих заходів для усунення перешкод у реєстрації первинної профспілкової організації Білоруської незалежної профспілки працівників унітарного будівельного підприємства «Трест «Реммонтажбуд» і реалізації трудящими свого права на мирні зібрання.

Варто нагадати, що Білорусь раніше вже включали до «короткого» списку країн, де порушення прав трудящих були найбільш жорсткими.

Завершується лист словами: «Сподіваємося, що надалі норми Конституції Республіки Білорусь, чинного національного та міжнародного законодавства не порушуватимуться».

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83