Міжнародні

Про виклики свободи та демократії в Європі ВАЖЛИВО!

У столиці Словаччині Братиславі відбулася міжнародна конференція «Виклики свободи та демократії в Європі», яку спільно організували Пан’європейська регіональна рада Міжнародної конфедерації профспілок та Фонд імені Фрідріха Еберта. Під час заходу обговорювалося широке коло питань, зокрема йшлося про загальноєвропейські проблеми, виклики демократії, з якими стикаємося щодня, напад на свободу об’єднань профспілок в різних країнах регіону, проблеми залучення молоді у профспілки та багато іншого.


 

Від Конфедерації вільних профспілок України у конференції взяв участь юрист НПГУ, член молодіжного комітету Пан’європейської регіональної ради МКП  Гліб Колесов. З-поміж іншого він  поінформував європейську профспілкову спільноту про систематичні порушення українською владою стандартів МОП, зокрема конвенцій МОП №81, 87, 95, 95, 102 та підготовлену КВПУ скаргу до МОП щодо порушень положень Конвенції №95 «Про Захист заробітної плати», здійснених урядом України, а також про незалежний профспілковий рух в різних регіонах України.

Демонструючи фото- та відеоматеріали, Гліб Колесов докладно розповів про приклади успішної профспілкової боротьби за свої трудові права членів ППО НПГУ шахти «Інгульська» ДП «Схід-ГЗК», ППО НПГУ ПАТ «Євраз Суха балка», ППО ПАЛС ЦА авіакомпанії «АероСвіт».

Серед поважних гостей заходу був Петер Шерер – заступник генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок. У своєму виступі він наголосив на тому, що профспілки мають посідати ключове місце у громадянському суспільстві кожної країни та адекватно реагувати на всі наявні загрози демократії та свободі. Напад на свободу об'єднань має місце не тільки у державах з ознаками авторитарного режиму, але, на жаль, і у досить розвинених країнах. Солідарність та колективні дії профспілок щодо захисту своїх організацій та членів від беззаконня та нападків є запорукою подолання негативних подій, які відбуваються у різних країнах світу.

Петер Шерер також наголосив, що профспілки повинні вимагати більшого визнання своїх прав під час прийняття рішень на різних рівнях влади, а тому найважливішим є повага та просування цінностей профспілкового руху та цілей як у Європі, так і у всьому світі.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83