Міжнародні

Білорусь: два лідери незалежної профспілки засуджені попри відсутність доказів ВАЖЛИВО!

24 серпня, після двотижневих слухань  з порушенням принципів верховенства закону і справедливості, суд Радянського району міста Мінська несправедливо покарав Геннадія Фединіча і Ігоря Комлика, лідерів Білоруської профспілки радіо- та електронної промисловості (РЕП), членської організації Глобального союзу IndustriALL. Гнів і обурення зростає серед членських організацій IndustriALL у всьому світі, оскільки Геннадій Фединіч входить до складу виконавчого комітету цієї міжнародної структури. Про це повідомляється на офіційному сайті цього глобального союзу.


 

Під час судового розгляду у справі, відомій як «справа профспілки», не було представлено жодних переконливих доказів. Більшість з них виглядали або сфальсифікованими, або зібраними з порушенням білоруських законів, або не мали відношення періоду 2011-2012 років, який розглядався.  У своєму заключному виступі обидва адвоката обвинувачених вимагали виправдувального вироку для обох лідерів профспілки.

Наталія Мацкевич, адвокат Геннадія Фединіча, заявила:

«Яке з доказів, запропонованих державним обвинуваченням, не візьмеш, воно при найближчому розгляді розсипається як пісок. Вони або отримані з явним порушенням закону (тобто неприпустимі), або викликають обґрунтовані сумніви на предмет достовірності, або не відносяться до пред'явленого обвинувачення».

Суддя визнав Геннадія Фединіча та Ігоря Комліка винними в ухиленні від сплати податків і засудив їх до  чотирирічного обмеження свободи без направлення в установи відкритого типу, без конфіскації майна і забороною обіймати керівні посади на 5 років, а також до сплати штрафу у розмірі 47 560 білоруських рублів (понад 23 000 доларів США).

Обидва лідери повинні також заплатити всі судові витрати разом з адміністративними штрафами. Суддя не задовольнила вимогу прокурора щодо конфіскації майна профспілкових лідерів, а також скасувала арешт, виданий на їхні приватні квартири, землю та автомобілі.

Якщо, незважаючи на оскарження,  вирок  залишиться в силі, Геннадій Фединіч не зможе продовжувати працювати як голови профспілки. Ігор Комлик опиниться у схожій ситуації. Оголошені чотири роки «домашньої хімії» не набагато кращі за тюремне ув'язнення, оскільки особиста свобода на пересування обох лідерів буде обмежена численними правилами.

Оголошення вироку було зустрінуте криками «Ганьба!».

Уранці в день оголошення вироку десятки членів профспілки та представників громадянського суспільства подали апеляцію главі держави в Адміністрацію президента, вимагаючи припинити справу проти профспілкових лідерів .

Під час оголошення вироку біля Будинку правосуддя відбулася акція протесту. Омонівці затримали найбільш активних пікетників, в тому числі активістів профспілки РЕП Павла Мрочко з Бреста і Олександра Чмихова з Бобруйська.

Упродовж двох тижнів судового розгляду на більшості засідань були присутні спостерігачі від національних профспілок, членських організацій IndustriALL, всі вони погодилися з тим, що справа - політично мотивована, і в суді сторона обвинувачення не надала правдоподібних доказів. Нагадаємо, на суді у «справі профспілок» також побував  Сергій Павлов, голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України шахти «1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля».   

Кемал Озкан, заступник генерального секретаря IndustriALL і регіональний секретар IndustriALL Вадим Борисов були присутні під час оголошенні вироку.

Кемаль Озкан назвав обох лідерів «політичними в'язнями» та заявив:

«Глобальний союз IndustriALL вважає, що, хоча  «справа профспілки» була проти двох приватних осіб, для нас ця дія спрямована проти самого профспілки і, в більш широкому сенсі, проти прав незалежних профспілок. IndustriALL і наші членські організації продовжуватимуть підтримувати РЕП, Геннадія Фединіча і Ігоря Комліка в їхній боротьбі за захист і просування прав робітників в цій країні».

Голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець також прокоментував вирок:

«Справа профспілок» - це спроба розправи над двома лідерами білоруських незалежних профспілок, яка також спрямована проти усього незалежного профспілкового руху Білорусі. Нагадаю, на цьому судовому процесі побував представник НПГУ Сергій Павлов, голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України шахти «1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля». І він був шокованим від побаченого свавілля.

Сьогодні вкотре хочу висловити підтримку нашими профспілковими братами з РЄП Геннадію Фединічу та Ігорю Комліку . Ми обурені тим, що білоруська влада чинить тиск на незалежні профспілки та перешкоджає їхній діяльності – захисту прав простих білоруських трударів. Ми солідарні з нашими білоруськими профспілковими братами і сестрами!

Водночас знищення незалежних профспілок, яке спостерігається у Білорусі та Казахстані, як і тиск на незалежні профспілки в Україні – загрозлива тенденція, про яку не можна мовчати!»

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83