Міжнародні

Профспілківці сусідньої країни потребують підтримки, - С.Павлов ВАЖЛИВО!

У Білорусі триває судовий процес над профспілківцями - Геннадієм Фединичем, очільником Білоруської профспілки працівників радіоелектронної промисловості (РЕП), та Ігорем Комликом, колишнім бухгалтером згаданої профспілки. Їх звинувачують в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах, що передбачає позбавлення волі  терміном від трьох до семи  років. Однак, на думку незалежних спостерігачів, закиди щодо несплати податків не мають під собою жодної підстави і спрямовані на підрив діяльності профспілки як помсту за активну громадянську позицію його лідерів. Незаангажовані правники вважають, що кошти  від солідарної підтримки, надані профспілці кілька років тому, не можна розглядати як засоби, отримані задля особистого збагачення.


 

Упродовж двох днів у столиці Білорусі – Мінську, де і триває згаданий процес, перебував Сергій Павлов, голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України шахти «1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля». Йому вдалося побувати на судових засіданнях Повернувшись в Україну, Сергій Павлов поділився враженнями від побаченого в сусідній державі.

«Якщо бути лаконічним, то я просто шокований тим свавіллям, яке чиниться над профспілкіфвцями. – розповів він. – Це справжнісіньке судилище, до того ж шите білими нитками. Попервах я був здивований, чому біля приміщення суду немає жодних пікетів на підтримку звинувачених. Потім білоруські колеги мені пояснили, що сімнадцять разів подавали відповідні заявки на проведення протестних акцій, але влада щоразу їм відмовляла. У сусідній країні із демократією досить серйозні проблеми: несанкціоновані мітинги чи пікети там просто неможливі. Перш ніж потрапити до зали судових засідань я змушений був пройти через металошукач, а також піддався принизливій процедурі обшукування – з голови до ніг. Окрім того, тамтешні правоохоронці ретельно ознайомилися із вмістом моєї сумки. Враження було таке, що судять якихось екстремістів. Сам процес у білоруських засобах масової інформації замовчується, про нього зрідка повідомляють лише кілька газет, та й то не державних».

Співрозмовник звернув увагу на такий нюанс: кілька безпосередніх учасників процесу напередодні відмовилися від своїх свідчень проти звинувачених. Але після «профілактичних» розмов із співробітниками Комітету держбезпеки змушені були переглянути свою принциповість.

«Людей елементарно залякують», - переконаний Сергій Павлов. За його словами, Геннадій Фединич та Ігор Комлик потребують підтримки профспілківців з усього світу. «Вони щиро вдячні братам і сестрам з різних країн, яким не байдужа їхня доля. До Білорусі мене делегувала Незалежна профспілка гірників України. Знаю, що раніше із візитом у Мінську побували делегації з Латвії, Литви та Естонії. Засвідчити свою солідарність із побратимами на одному з чергових судових засідань планують і грузинські профспілківці», - підсумував Сергій Павлов.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83