Міжнародні

Європейські та вітчизняні профспілки закликали покращити соціально-економічну ситуацію в Україні ВАЖЛИВО!

9 липня у Брюсселі відбувся  двадцятий саміт Україна-ЄС. У цей же день європейські та українські профспілки заявили, що за підтримки Європейської комісії слід вживати термінові заходи для покращення соціально-економічної ситуації в країні та для підвищення ефективності соціального діалогу й дотримання основних конвенцій МОП. Про це йдеться у спільній профспілковій заяві Європейської конфедерації профспілок (ETUC) на Пан’європейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (PERC-ITUC), членською організацією якої є Конфедерація вільних профспілок України. 


 

Визнаючи важливу роль Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері соціально-економічного розвитку та здійснення демократичних реформ, ETUC PERC-ITUC та її членські організації в Україні (ФПУ та КВПУ) закликають уряд України вжити такі заходи:

• Неухильно дотримуватися основних принципів соціального діалогу, а для цього необхідно включати представників профспілок в органи, що розробляють стратегію соціально-економічного розвитку та реформ в Україні. Реанімувати роботу Національного тристороннього соціально-економічного комітету та забезпечити обов’язкове виконання його рішень.

• Залучити профспілки в процес реформ, що передбачені Угодою про поглиблену та всебічну зону вільної торгівлі між Україною та ЄС,  і які вважають необхідними у Європейському Союзі  та українська влада. Ці реформи, як, наприклад,  адміністративна, мають важливі наслідки для працівників, у тому числі й негативні, які потребують вирішення. Європейська Комісія має контролювати, чи відбувається таке залучення профспілок.

• Підвищити мінімальну заробітну плату до рівня не нижчого від реального прожиткового мінімуму, щоб протидіяти поширенню бідності.

• Виплатити заборговану заробітну плату, яку  вчасно не отримали понад 100 000 українських працівників, та забезпечити виконання Конвенції МОП №95. Лише у гірничорудному секторі заборгованість із заробітної плати складає 1,1 млрд. грн.

• Вживати системних заходів для подолання розриву  заробітних плат  чоловіків та жінок. Середня заробітна плата працівниць в Україні становить лише 80% чоловічої заробітної плати, хоча частка працюючих жінок є вищою.

• Провести загальнонаціональну дискусію щодо заробітної зарплати та подолання бідності й гендерних прогалин, оскільки робота в Україні, як і всюди, недооцінюється. Країна займає останнє місце в Європі за рівнем заробітної плати.

• Припинити атаку на права профспілок та насильство й переслідування профспілкових активістів, відчуження профспілкових будівель та навчальних центрів.

• Провести  цього року парламентські слухання на тему "Стан дотримання прав профспілок в Україні та імплементація Конвенції МОП №87 про свободу об'єднань та захист права на організацію". Відповідно до рейтингу Міжнародної конфедерації профспілок, Україна є однією з країн, де найбільше порушуються права профспілок.

• Продовжити боротьбу з корупцією, ухиленням від сплати податків та шахрайством. Корупція - це лихо в нашій економіці та суспільстві.

• Посилити інспекцію праці відповідно до Конвенції МОП № 81 та №129.

 

perc.ituc-csi.org

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83