Міжнародні

Голова КВПУ бере участь у Міжнародній конференції праці ВАЖЛИВО!

У Женеві триває робота 107-ї сесії Міжнародної конференції праці (МКП) – вищого керівного форуму  Міжнародної організації праці (МОП). У ній бере участь й голова Конфедерації вільних профспілок України. Цей важливий міжнародний захід триватиме до 8 червня.  


 

Виступаючи на відкритті 107-й сесії МКП, генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер висловив стурбованість «зростаючою напругою в світі» й закликав делегатів продемонструвати «дух трипартизму, взаєморозуміння і злагоди», назвавши це все «необхідною умовою успіху МКП та МОП». На його думку, міжнародне співробітництво на основі багатостороннього підходу стикається зі все більш серйозними проблемами. Світ знову стає жорстоким й результати діяльності МОП та 107-ї сесії МКП повинні служити опорою у протистоянні цій загрозі.

У цих умовах, за словами Гай Райдера, особливо актуальним є обговорення на конференції питань соціального діалогу, що дозволить підвищити його ефективність у вирішенні проблем, пов'язаних з сьогоднішніми змінами в сфері праці.

Торкаючись проблеми насильства і домагань на ринку праці, генеральний директор МОП закликав делегатів «створити можливості для забезпечення повної ліквідації насильства і домагання на робочих місцях».

Гай Райдер підкреслив  необхідність боротьби проти всіх форм насильства та домагання на робочих місцях, в тому числі - проти сексуальних, які стали головним об'єктом міжнародної кампанії «Я теж» (Me Too). Він закликав делегатів добиватися реальної зміни цієї ситуації: «Заклики до дії в цьому напрямку звучать все голосніше. «Ми теж» - такою повинна бути наша відповідь».

Говорячи про подальшу роботу МОП, Гай Райдер повідомив, що на початку наступного року буде опублікована важлива доповідь Глобальної комісії з питань  майбутнього сфери праці.

«Майбутнє сфери праці - це і майбутнє МОП», - додав він.

Гай Райдер представив також свою доповідь «Ініціатива стосовно жінок-працівниць: імпульс до забезпечення рівності», в якій наголошується на необхідності пошуку нових шляхів ліквідації гендерної нерівності.

7 червня в рамках МКП відбудеться саміт «Світ праці», де на високому рівні обговорюватиметься роль зайнятості та гідної праці в забезпеченні миру і стабільності в країнах, які пережили кризу, конфлікти і стихійні лиха. У цей день на конференції виступлять прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді (Haider al-Abadi), президент Центральноафриканської Республіки Фостен-Арканжи Туадера (Faustin-Archange Touadéra) і президент Ірландії Майкл Хіггінс (Michael D. Higgins).

Крім того під час роботи МКП обговорюється діяльність МОП в галузі співпраці у досягненні цілей сталого розвитку. Комітет із застосування норм проаналізує ситуацію з дотриманням трудових прав в різних країнах світу і представить загальний огляд дотримання стандартів, у тому числі тих, котрі стосуються тривалості робочого часу, на прикладі досвіду держав-членів МОП.

У рамках МКП було розглянуто повторно питання невиконання Україною норм Конвенцій МОП №81 про інспекцію праці у промисловості й торгівлі та №129 Про інспекцію праці в сільському господарстві. Наша держава вкотре отримала низку рекоментацій щодо заходів з реалізації положень цих міжнародних актів від Комітету МОП із застосування стандартів.

Перебуваючи у Женеві, голова КВПУ Михайло Волинець бере активну участь у заходах МКП, а також проводить низку зустрічей з представниками профспілок з різних країн та міжнародних організацій. На цих заходах він постійно розповідає про проблеми українських трудівників та профспілок, боротьбу незалежного профспілкового руху за трудові права та справедливість.

«У мене відбулася зустріч з генеральним секретарем Міжнародного профспілкового об’єднання робітників харчової, тютюнової промисловості, сільського господарства, готельного і ресторанного обслуговування, громадського харчування і суміжних галузей (IUF) Сью Лонглі, - повідомив Михайло Волинець. –  Я розповів нашій профспілковій сестрі про постійні проблеми з невиплатою заробітної плати та забезпеченням належних умов праці в Україні та боротьбу незалежних профспілок в умовах тиску збоку представників влади та роботодавців. Також говорили про загрозу ухвалення рабського Трудового кодексу, щодо якого КВПУ, а також інші членські організації IUF в Україні, зверталися з листами до Сью Лонглі. IUF відреагувала на це й надіслала лист до представників української влади з закликом переглянути законопроект №1658 і провести консультації з профспілками, врахувати рекомендації експертів МОП та Міжнародної конфедерації профспілок, щоб забезпечити повну відповідність Трудового кодексу міжнародним трудовим стандартам. Крім того,  учора   мав робочу зустріч з Генеральним директором Міжнародної організації праці Гай Радером.  Також уввечері побував на прийомі,організованому Фондом імені Фрідріха Еберта, який зібрав профспілківців з усього світу.  Такі зустрічі та заходи – вкрай важливі, бо це - можливість фахового спілкування та обміну інформацією».

Міжнародна конференція праці проходить щороку в Женеві й визначає загальні напрямки політики Міжнародної організації праці. Щорічно на сесію «всесвітнього парламенту праці» збирається більше 5 000 делегатів від урядів, працівників та роботодавців з 187 держав-членів МОП.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83