Logo
Версія для друку

Щоб праця була безпечною ВАЖЛИВО!

Щоб праця була безпечною

У рамках проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» 24 травня відбувся тристоронній семінар. У ньому взяли участь і представники Конфедерації вільних профспілок України – заступник голови Наталія Левицька та головний технічний інспектор Сергій Сименко.

На семінарі було презентовано й ухвалено Національний профіль з безпеки та гігієни праці, а також оприлюднено результати аналізу відповідності чинного українського законодавства рамковій директиві 89/391/ЄС та похідним від неї директивам стосовно робочих місць, засобів індивідуального захисту, обладнання, трудових відносин, робочого часу та обов’язків інформування.

Семінар став результатом плідної співпраці робочих груп, створених наприкінці минулого року з представників Держпраці і профспілок, які у стислий термін зуміли опрацювати значний обсяг інформації. Цьому сприяв тренінг для членів робочих груп стосовно тонкощів термінології та положень директив, який провів до початку роботи менеджер проекту ЄС-МОП Антоніу Сантуш. Особливу увагу він звернув на практики застосування директив у країнах ЄС.

Міжнародні експерти вважають, що значний масив законодавства (понад 65%) потребує часткової доробки або повної заміни. На думку Антоніу Сантуша, директиви потрібно імплементувати через закони, а не через нормативно-правові акти.    

Робота тристороннього семінару була предметною і продуктивною. Впровадження в Україні правових інструментів європейської спільноти вселяє певні надії на покращення умов праці, особливо на робочих місцях, підвищення рівня її культури, безпеки й гігієни. Це також допоможе створити реальні механізми і процедури співробітництва працівників, профспілок і роботодавців для усунення виробничих ризиків і збереження здоров’я й життя найманих працівників.    

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.