Міжнародні

Незалежні профспілки Казахстану удостоєні премії імені Артура Свенссона ВАЖЛИВО!

Цього року міжнародну премію імені Артура Свенссона за захист профспілкових прав отримала Конфедерація незалежних профспілок Казахстану в особі голови Лариси Харкової, голови профспілкової організації нафтової компанії Oil Construction Company (OCC) Аміна Елеусінова та інспектора з охорони праці цієї профспілки Нурбека Кушакбаєва. Ця нагорода започаткована норвезькою профспілкою Industri Energi й вручається щорічно.


 

У 2018 році комітет премії імені Артура Свенссона  вирішив відзначити лідерів незалежних профспілок та активістів Казахстану, які борються за трудові права в умовах серйозних репресій.
«Незважаючи на безперервні атаки власного уряду, лауреатам все-таки вдається продовжувати працювати задля забезпечення прав профспілок й трудівників Казахстану. Нині двох з них ув'язнено, а третя – зіштовхнулася з великими обмеженнями громадянських свобод. Рішенням національного суду було заборонено Конфедерацію незалежних профспілок Республіки Казахстан (КНПРК), а несправедливими штрафами було покладено важкий тягар на трьох профспілкових активістів», - відзначили у комітеті премії імені Артура Свенссона.

Нурбек Кушакбаєв та Амін Елусінов зіграли ключову роль у 2017 році, коли незалежна профспілка нафтової компанії OCC та понад 600 робітників організували голодування у Мангістауській області. Свій протест провели на знак солідарності з КНПРК та з вимогою скасувати рішення про ліквідацію цього профцентру. Після цього Нурбека Кушаббаєва та Аміна Елусінова засудили до тюремного ув'язнення.

Голову КНПРК Ларису Харкову також заарештовали після протестів у 2017 році.

«Вона була пристрасним захисником трудових прав, і її робота була життєво важливою для трудящих Казахстану. Сьогодні Лариса Харкова живе з серйозними обмеженнями її цивільних прав. Влада забороняє їй працювати у громадських та профспілкових організаціях. Тим часом Нурбек Кушакбаєв та Амін Елеусінов усе ще перебувають у в'язницях. Найменше, що можна сказати, це те, що усі три профспілкові лідери проявили велику мужність, продовжуючи свою діяльность. Складна ситуація, у якій вони опинилися, є лише прикладом жорстокої реальності, з якою стикаються не тільки робітники Казахстану, а й багато трудівників у всьому світі», - зазначили члени комітету премії імені Артура Свенссона.


Нагадаємо, Конфедерація вільних профспілок України підтримала цих номінантів своїм листом до комітету під час відбору лауреатів.

«Лариса Харкова, Нурбек Кушакбаєв та Амін Елеусінов продовжували боротьбу за справедливість, попри те, що їхні незалежні профспілкові організації перебували під постійним тиском з боку влади Казахстану. Профлідери проявили велику особисту сміливість та рішучість у своїй діяльності. Ми вітаємо цьогорічних лауреатів премії імені Артура Свенссона, й водночас продовжуємо вимагати припинення тиску на незалежні профспілки, звільнення ув'язнених профлідерів та дотримання міжнародних норм у Казахстані», - зазначив голова КВПУ Михайло Волинець.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83