Міжнародні

МКП та ЄКП звернулися до Єврокомісії щодо порушення прав профспілок в Казахстані ВАЖЛИВО!

Міжнародна конфедерація профспілок та Європейська конфедерація профспілок закликають Європейську комісію підняти питання порушення права на свободу об'єднання під час засідання Ради з питань співробітництва між Казахстаном та ЄС, яка відбудеться 26 лютого.


 

МКП та ЄКП надіслали спільного листа до  верховного представника Європейського союзу у закордонних справах Федеріки Могеріні, у якому звернули увагу на порушення прав профспілок у Казахстані. Зокрема, міжнародні організації описали факти: невиконання  урядом   рекомендацій МОП, необґрунтованих дій суду проти представників профспілок, скасування реєстрації незалежного профцентру  - Конфедерації незалежних профспілок Республіки Казахстан  та переслідування профспілківців.

У свою чергу генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила:  "Влада Казахстану діє, порушуючи  Конституцію країни та її міжнародно-правові зобов'язання щодо дотримання прав трудівників на членство у профспілці. Казахстан є одним із десяти найбільших порушників прав працівників у світі, і ми закликаємо ЄС поставити це питання у центрі під час дискусій з урядом країни".

Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні заявив: "Рада з питань співробітництва між Казахстаном та ЄС має обговорити питання прав  робітників у Казахстані. Я знаю, що верховний представник  Європейського союзу у закордонних справах порушувала вже ці проблеми у Казахстані, і, на жаль, вона повинна це зробити вкотре».

Джерело та оригінал листа: perc.ituc-csi.org

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83