Міжнародні

Шахтарі «АрселорМіттал Теміртау» після зміни не піднялися на поверхню ВАЖЛИВО!

Більш як 200 гірників чотирьох шахт міста Шахтинська залишаються під землею, повідомляє кореспондент Tengrinews.kz. 

«Група працівників чотирьох шахт вугільного департаменту АТ «АрселорМіттал Теміртау» відмовилася покидати свої робочі місця після закінчення зміни. Розпочався діалог в рамках трудового законодавства між керівництвом компанії і профспілкою вугільників «Қорғау», що представляє інтереси працівників. Решта шахт працює в штатному режимі. Ситуація - на контролі акимату Карагандинської області», - повідомили в прес-службі акимату.

Напередодні по месенджеру WhatsApp велися переговори про організацію страйку. Багато жителів Шахтинська отримали розсилку, де кілька людей розповідають про плани страйку і закликають гірників нічної зміни 11 грудня не виходити на поверхню, а інші шахти - підтримати їхні дії.

Керівництво «АрселорМіттал Теміртау» вважає цю акцію незаконною. «Акція є несанкціонованою, оскільки гірники не висунули жодних офіційних вимог ні керівництву шахт, ні адміністрації АТ «АрселорМіттал Теміртау». З  боку профспілки вугільників «Қорғау» також не надходило жодних заяв», - йдеться у роповсюдженому коментарі прес-служби «АрселорМіттал Теміртау».

Раніше подібний трудовий спір виник між шахтарями і керівництвом «Корпорації Казахмис» у місті Сатпаєві. Тоді в Інтернеті поширювалися інформація та відео про страйк шахтарів. Вони вимагали підвищення заробітної плати на 70 відсотків, збільшення пенсій і поліпшення умов праці, а також зустрічі з керівником «Корпорації Казахмис» Едуардом Огаєм. Пізніше в прес-службі акимату Карагандинської області повідомили, що ситуація - на контролі керівництва регіону. Також повідомлялося, що з шахтарями ведуться переговори.

https://tengrinews.kz/events/shahteryi-arselormittal-temirtau-smenyi-podnyalis-poverhnost-332981/

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83