Міжнародні

Представника КВПУ обрано членом Молодіжного комітету ВЕРС ВАЖЛИВО!

6-7 листопада у Баку (Азербайджан) пройшла 5-та Молодіжна конференція Пан’європейської міжнародної регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (МКП-ВЕРС). Її темою стала: «Зайнятість молоді і майбутнє сфери праці». Завершилася конференція обранням нового складу Молдіжного комітету ВЕРС та визначенням пріорітетів для його подальшої діяльності. 


 

На молодіжний профспілковий захід у Баку приїхали представники профспілок з 18 країн пан’європейського регіону. Конфедерація вільних профспілок України була представлена  юристом незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Глібом Колесовим - делегатом та віце-президентом четвертого Молодіжного комітету ВЕРС, головою Молодіжного комітету КВПУ Олесею Брязгуновою.

Традиційно конференція розпочалася з вітальних слів представників  Конфедерації профспілок Азербайджану (АНІК), секретаріату ВЕРС та МК ВЕРС.

Голова AHIK Саттар Мехбалієв розповів про виклики, які стоять перед молодими працівниками на ринку праці Азербайджану. Він відзначив важливість проведення ефективної політики зайнятості молоді в країні в умовах економічної кризи та економічних змін.

«Роль профспілок у забезпеченні стабільної зайнятості, зокрема, молоді – дуже важлива, - зазначив він. -  Проблеми, з якими зіштовхується молодь, схожі у всіх країнах. Зараз ми бачимо, як економчна криза погіршила становище молодих працівників. Вони мають труднощі у пошуку гідної роботи.  Крім того,  на ринку праці відбуваються зміни у зв’язку з технологічним прогресом. Профспілки повинні реагувати на ці виклики».

 У свою чергу радниця ВЕРМ Года Невераускайте розповіла про діяльність МКП і ВЕРС, зокрема у контексті захисту прав молодих працівників. Вона зупинилася на глобальних профспілкових кампаніях, у тому числі під гаслами: «Розбудова сили працівників», «Покінчити з корпоративною жадібністю».

«Одне з найважливіших завдань для профспілок сьогодні – залучення молоді до своїх лав, -відзначила вона. – Також важливо посилювати їхню діяльність у профспілках».

Досвідом роботи Молодіжного комітету Європейської конфедерації профспілок поділився Желмір Станич. Він також дав цікаву оцінку політики зайнятості для країн Європейського Союзу за назвою «Гарантія для молоді». Згідно з нею, усі держави-члени ЄС зобов'язані забезпечити молоді віком до 25 років гідну зайнятість,  можливості продовження освіти та проходження практики на підприємствах й  у організаціях. Та, як відзначив Желмір Станич, на практиці ця політика не завжди успішна: у багатьох країнах роботодавці беруть на стажування молодь, але не бажають потім її працевлаштовувати. Тобто заходи дають короткостроковий ефект, й не сприяють довгостроковій зайнятості молоді.

У ході конференції профспілкові лідери та активісти обговорили питання майбутнього праці. На цю тему вони мали змогу поспілкуватися з фахівцем Міжнародної організації праці Сергіусом Гловацкасом. Молоді профспілківці виділили найпоширеніші тенденції на ринку праці, які впливають на молодіжну зайнятість: найму за строковим трудовим договором, поширення дистанційної зайнятості, надомної праці, нестабільної самозайнятості та робота в рамках онлайн-платформ.  У свою чергу, Олеся Брузгунова відзначила, що зміни на ринку праці можуть як покращувати життя працівників, так і погіршувати його якість.

«З одного боку диджиталізація та посилення гнучкості може сприяти зайнятості молоді, - відзначила вона. – Наприклад, це полегшує житя молодим матерям, яким треба приділяти чимало уваги своїм дітям, або дає більше часу молодим працівникам для підвищення кваліфікацій. З іншого боку,  автоматизація і диджиталізація можуть зумовити скорочення робочих місць і навіть спричинити погіршення умов  праці. Наприклад, молоді жінки, залучені на роботу в рамках онлайн-платформ, можуть працювати в умовах «нульового контракту», тобто не мати  таких гарантій, як мінімальна зарплата та відпустка. Профспілкам потрібно враховувати ці тенденції й відповідно змінювати свої політики та діяльність».

Під час засідання також пройшла сесія, присвячена залучення молоді до профспілок. Своїм досвідом ділилися Раїса Ліпартеліані з Конфедерації профспілок Грузії (GTUC), Олександр Нурік з Конфедерації праці Росії (КТР),  Томас Якутавікус з Конфедерації профспілок Литви (LPSK).

Про роботу четвертого Молодіжного Комітету ВЕРС відзвітувала його голова Тетяна Мар’ян, представниця Національної конфедерації профспілок Молдови (CNSM).

23244513 1676169245769108 4904437227813624001 n

На цій конференції відбулися вибори нового комітету. Президентом МК ВЕРС став Роман Зайцев (Естонія, EAKL); віце-президентами: Бруно Хокха(Албанія, BSPSH), Жана Абілова (Казахстан, FPRK), Олександр Нурік (Росія, КТР); членами: Нурай Агбаба (Туреччина, Turk-IS), Гіга Бекаурі (Грузія, GTUC), Гліб Колесов (Україна, КВПУ), Вадим Михайлов (Білорусь, БКДП), Габріела Тріколісі (Молдова, CNSM). Також Конференція ухвалила рішення створити квоту для двох осіб від профспілок недостатньо представленого регіону. Цьогоріч  - для представників країн ЄС.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Контакти

>
вул. Велика Василькiвська, 65,офiс 36 info@kvpu.org.ua м. Київ Київська область 03150 Україна +38044 287 33 38 +38044 28772 83